Xpeng motors

Chiński rywal Tesli rozpoczął współpracę z Xiaomi

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Kiedy gdzieś pada pytanie o samochód elektryczny, to większości z nas od razu przychodzi na myśl Tesla. Jest to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek tego typu, jednak rynek ten staje się coraz ciaśniejszy, bo nowi producenci wyrastają jak grzyby po deszczu. Jedną z takich firm jest Xpeng Motors, chiński startup, który właśnie nawiązał współpracę z Xiaomi i zyskał pieniądze na rozwój.

Xpeng Motors współpracuje z Xiaomi

Xpeng Motors

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze. Jedną z firm produkującą takowe pojazdy jest Xpeng Motors. Producent ma aktualnie w ofercie dwa modele samochodów: G3 SUV i P7. Aby móc się dalej rozwijać, czyli zwiększyć produkcję nowych aut, a zarazem zdobyć większą część chińskiego rynku, Xpeng Motors potrzebował pieniędzy. Te nie są już problemem, bo firmie udało się już pozyskać 400 milionów dolarów od inwestorów, w tym od Xiaomi.

Zobacz także: Wyczekiwana Motorola razr oficjalnie zaprezentowana – robi wrażenie!

Na pieniądzach od Xiaomi się nie kończy, bowiem obie firmy będą wspólnie pracować nad opracowywaniem nowych technologii. He Xiaopeng, CEO Xpeng Motors powiedział w komunikacie prasowym:

Doświadczenie i wgląd Xiaomi w zachowania konsumentów, wiedza technologiczna i znajomość trendów rynkowych mogą wnieść ogromną wartość do Xpeng Motors.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na efekty opisywanej współpracy. Z tak dużym kapitałem i wsparciem Xiaomi, Xpeng Motors może nieźle namieszać na rynku samochodów elektrycznych.

Źródło: CNBC

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy