ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Evolio Neura – nowy tablet z Rumunii

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

evolio-neuraRumunia zdecydowanie nie zalicza się do grona państw słynących z produkcji sprzętu elektronicznego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Mimo to właśnie w tym kraju powstał nowy tablet z Androidem – Evolio Neura.

W ciągu ostatnich miesięcy mamy do czynienia z prawdziwym wysypem high-endowych urządzeń, które zazwyczaj działają pod kontrolą systemu Honeycomb. Producenci nadal jednak dostrzegają spory potencjał w przypadku tańszych tabletów – do tego grona zalicza się właśnie Evolio Neura.

Konfiguracja sprzętowa urządzenia wygląda bardzo przyzwoicie – tablet wyposażony jest w ekran o przekątnej 9.7 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Producent zdecydował się na wykorzystanie układu Nvidia Tegra 2, który z całą pewnością można zaliczyć do bardzo udanych konstrukcji. Poza tym nie mogło zabraknąć portów USB, HDMI i slotu na karty microSD.

Pierwszym poważnym minusem Neury jest system. Aktualnie jest to nieco nadgryziony zębem czasu Android 2.2 Froyo. Co ciekawe, producent zapowiada, że najprawdopodobniej we wrześniu pojawi się aktualizacja do Honeycomb. Urządzenie to ma być dostępne w dwóch wersjach – z modułem WiFi lub WiFi + 3G.

Debiut rynkowy został zaplanowany na 25 lipca. Cena tabletu uzależniona jest od wersji – WiFi kosztować będzie około 1400 złotych, natomiast WiFi + 3G to już wydatek rzędu 1800 złotych. Cena jak widać nie należy do najniższych – tym bardziej, że mamy do czynienia z raczej mało znaną firmą.

źródło: itsagadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy