Stosunkowo niedawno Google postanowiło, że porzuci ARCore, a właściwie zmieni nazwę tych bibliotek na Usługi Google Play dla AR. Zróżnicowanie językowe weszło w grę, ale nie zmieniło się jedno – urządzenia, które chcą wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość zgodnie z myślą Amerykanów, muszą przejść odpowiednią certyfikację, aby w ogóle uzyskać dostęp do wspomnianych bibliotek. Dlatego, co pewien czas, stosowny spis smartfonów i tabletów jest uzupełniany o kolejne modele i nie inaczej jest tym razem. Niemniej wśród nowości znajdziemy tylko marki dwóch firm: LG i Oppo.

Usługi Google Play dla AR, czyli dawne ARCore uwzględnia nowe smartfony od LG i Oppo

W ostatniej aktualizacji wsparcia dla Usług Google Play dla AR pojawiły się głównie modele od Xiaomi i Motoroli. Nie zabrakło też reprezentantów stajni BBK Electronics, którzy tym razem w ramach Oppo i ich marki Realme dominują:

Co tak naprawdę dają Usługi Google Play dla AR? Jeśli jesteś fanem Pokemon Go, to możesz sprawdzić zaawansowany tryb AR+. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej deweloperów stawia na biblioteki Google we wdrażaniu rozszerzonej rzeczywistości do swoich aplikacji.

Zobacz też: Kolory Samsungów Galaxy S11, S10 Lite i Note10 Lite już nas nie powinny zaskoczyć.

Jeśli nie jesteś pewny, czy Twój smartfon lub tablet wspiera Usługi Google Play dla AR, to masz dwa sposoby, aby się o tym przekonać. Przede wszystkim możesz spróbować pobrać same biblioteki, które są udostępnione w Sklepie Play. Jeśli aktualnie nie masz urządzenia pod ręką, to wystarczy, że wyszukasz go w oficjalnym spisie Google, gdzie jeszcze spotkasz starą nazwę ARCore.

Źródło: XDA Developers, Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.