Apple blokuje aktualizacje WordPress

WordPress ułatwi twórcom stron dodanie płatnych subskrypcji

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

WordPress ogłosił, że ponad 400 milionów osób przegląda co miesiąc 20 miliardów stron opartych na platformie. Firma daje teraz twórcom łatwy sposób na skonfigurowanie subskrypcji ich stron internetowych. To może okazać się pomocne, szczególnie dla mniejszych portali, które jednak przyciągają pewną niszę odbiorców. Możliwości, które daje taka funkcja, są całkiem spore.

WordPress dodaje płatne subskrypcje

W grudniu ubiegłego roku właściciel programu WordPress Automattic opublikował najnowszą wersję popularnego systemu zarządzania treścią. Pojawiło się w nim wiele nowych funkcji w tym nowy, blokowy sposób edycji treści. Chociaż przyznam, że osobiście wolę styl klasyczny. Firma chce teraz pomóc milionom blogerów, którzy mogą nie być w stanie utrzymać swojej twórczej pracy jedynie dzięki dochodom z reklam. Właściciele stron internetowych napędzanych przez WordPress i Jetpack będą teraz mogli korzystać z nowej funkcji do konfigurowania subskrypcji dla czytelników.

Zobacz też: Huawei będzie kupował procesory 5G z niespodziewanego źródła

Funkcja ta będzie dostępna jako część wszystkich płatnych planów WordPress.com. Umożliwi to między innymi pobieranie dobrowolnych składek na rozwój witryny albo dodanie dostępu do dodatkowych, płatnych treści. Wiem, że dużo osób dość negatywnie odbiera wszelkie opłaty w sieci. Jednak warto na to spojrzeć w nieco inny sposób. Można to porównać do metody wsparcia społecznościowego dla twórców podobnej do Patronite. Opcja ta oferuje elastyczność w ustalaniu harmonogramu płatności, jak również możliwość anulowania subskrypcji w dowolnym momencie. Firma Automattic nawiązała współpracę z Stripe, która będzie przetwarzać płatności za strony internetowe, które umożliwiają dokonywanie płatności cyklicznych.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy