ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook chce analizować nasze zaszyfrowane dane

Jeden ze stanów USA zatrudnił firmę testującą bezpieczeństwo a następnie… aresztował jej pracowników za włamanie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W związku z naruszeniami danych i częstymi atakami na oprogramowanie urzędnicy państwowi w Iowa uznali, że nadszedł odpowiedni czas, aby profesjonaliści przetestowali bezpieczeństwo w obiektach rządowych w całym stanie. Wynajęto więc specjalistów w tej dziedzinie, czyli firmę Coalfire. Miała ona przeprowadzić testy penetracyjne zarówno na komponentach infrastruktury, takich jak serwery, jak i fizycznego dostępu do budynków.

Testerzy bezpieczeństwa aresztowani w trakcie pracy

Testerzy bezpieczeństwa aresztowani w trakcie pracy

W jednym z testów przeprowadzonych we wrześniu, dwóch pracowników Coalfire znalazło szeroko otwarte drzwi w sądzie hrabstwa Dallas. Weszli do budynku i celowo uruchomili alarm w celu przetestowania reakcji organów ścigania, co było częścią ich pracy. Zgodnie z polityką firmy, pracownicy ochrony czekali na policję. Organom ścigania mieli zaprezentować swoje legitymacje i dokumenty upoważniające do powyższych działań. Na niewiele się to jednak zdało. Miejscowy szeryf przybył w ciągu kilku minut i aresztował ich. Pracownicy zostali oskarżeni o kradzież z włamaniem trzeciego stopnia i posiadanie narzędzi potrzebnych do dokonania przestępstwa. W wyniku tego spędzili noc w areszcie. Ich pracodawca staną jednak na wysokości zadania. Coalfire wpłacił kaucję w wysokości 100 tysięcy dolarów już następnego dnia. To jednak nie koniec tego absurdu.

Zobacz też: Chrome oznaczy powolne strony internetowe

Firma i jej pracownicy spodziewali się, że państwo szybko wycofa zarzuty. W końcu właśnie przez nie została wynajęta. Okazało się jednak, że zarzuty nie zostały wycofane, a jedynie zredukowane do zwykłego włamania. Coalfire obiecało, że będzie nadal wspierać poszkodowanych pracowników i agresywnie dążyć do zapewnienia, że wszystkie zarzuty wobec nich zostaną wycofane. Sytuacja ta nie oznacza jedynie problemów dla samej firmy. Z powodu tych wydarzeń inni specjaliści od bezpieczeństwa będą starali się omijać stan Iowa szerokim łukiem. To natomiast może się odbić negatywnie na bezpieczeństwie publicznym w tamtym rejonie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy