ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi K30 w 2020 roku

Redmi K30 staje się faktem. Nie zabraknie obsługi 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Fani Xiaomi czekają teraz na premierę serii Redmi K30. Podobnie jak poprzednik Redmi K20, nadchodząca linia K30 może obejmować Redmi K30 i Redmi K30 Pro. Jednym z głównych ulepszeń, które będą widoczne w nadchodzących smartfonach, jest to, że będą one obsługiwać sieć 5G. Tajemniczy smartfon Xiaomi z numerem modelu M1911U2E został zatwierdzony przez National Radio Authority w Chinach. Ponieważ obsługuje on łączność 5G, wiele wskazuje na to, że chodzi tu o nowego członka serii K.

Redmi K30 z 5G

Redmi K30 z 5G

Certyfikat NRA ujawnia jedynie nowy numer modelu M1911U2E oraz stwierdza, że obsługuje łączność 5G. W sierpniu dyrektor generalny Redmi Lu Weibing potwierdził, że Redmi K30 przybędzie z obsługą 5G. Podczas prezentacji Redmi 8 Series for China w ostatnim miesiącu, Weibing ujawnił kilka ważnych szczegółów na temat Redmi K30. Dowiedzieliśmy się wtedy, że smartfon ten będzie miał wsparcie dla SA (Standalone) i NSA (Non-Standalone) w trybie dual 5G. Weibing zdradził również projekt wyświetlacza telefonu. Prezentacja pokazała, że Redmi K30 będzie miał otwór w wyświetlaczu, który pomieści aż dwa sensory aparatów selfie.

Zobacz też: Google chwali się nowymi tytułami w usłudze Stadia

Niestety, to już wszystko, co wiemy o Redmi K30. Możemy jednak spekulować, że i tym razem dostaniemy smartfon z wyświetlaczem AMOLED. Model podstawowy powinien należeć do średniej półki. Najprawdopodobniej zostanie on wyposażony w procesor od MediaTeka. Obydwie firmy nawiązały ostatnio współpracę. Natomiast Qualcomm nie dysponuje procesorem 5G z tego segmentu cenowego. Nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała w przypadku Redmi K30 Pro. Tutaj równie prawdopodobne jest zastosowanie procesora Snapdragon 865, jak i flagowego modelu od Tajwańczyków. O tym przekonamy się jednak w przyszłości.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy