ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyłącznik kłamstw Facebooka

Poważny błąd w aplikacji Facebook dla iOS? A może celowe działanie giganta?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Odkryto błąd w aplikacji Facebook na iOS. Za jego sprawą jest uruchamiany aparat w tle, co jest kolejnym zagrożeniem dla prywatności. Nie wiadomo jednak czy to jest błąd, czy też celowe działanie serwisu. Ten jednak obiecał szybkie naprawienie tej usterki. Warto tutaj podkreślić, że wersja na Androida jest pozbawiona tej dziwnej usterki, a przynajmniej nie udało się jej zlokalizować.

Facebook uruchamia aparat przy przeglądaniu portalu

Facebook uruchamia aparat

Ostatnio kilku użytkowników Facebooka zauważyło, że aplikacja uruchamia aparat podczas przewijania kanałów. Wielu z nich skorzystało z takich platform jak Twitter i Reddit, aby zgłosić swoje obserwacje. Według wszystkich doniesień aplikacja otwiera tryb kamery, podczas gdy użytkownicy oglądają filmy lub patrzą na kanał informacyjny. Niektórzy doświadczają problemu, gdy przełączają się w tryb pełnoekranowy, który na chwilę wywołuje widok z kamery na ekranie. Najwcześniejszy przypadek tego został zauważony ponad tydzień temu przez kogoś, kto odkrył, że obracanie ekranu również przywołuje UI Story. Problem wydaje się występować jednie na iPhone z systemem iOS 13.2.2.

Zobacz też: Smartwatch i ekran e-ink – piękna hybryda Fossila.

Biorąc pod uwagę słabe wyniki Facebooka w zakresie ochrony prywatności użytkowników, niektórzy uważają to za kolejny powód do opuszczenia platformy. Guy Rosen, wiceprezes ds. bezpieczeństwa i integralności na Facebooku, przyznał, że rzeczywiście istnieje taki błąd. W jego wyniku aplikacja nawiguje to ekranu aparatu, kiedy wyświetlane jest zdjęcie bądź treść wideo. Firma wysłała już poprawkę do App Store. Podkreśla także, że błąd ten nie powoduje nagrywania obrazu.

źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy