Rodzina Galaxy A składa się obecnie z dziewięciu serii oznaczonych od A1X do A9X. Już wkrótce poszerzy się ona o dziesiątego przedstawiciela, czyli serię A0X. Jej pierwszym przedstawicielem będzie Galaxy A01, który został zatwierdzony przez FCC. Plotki o Galaktyce A01 pojawiły się po raz pierwszy około dwóch miesięcy temu, kiedy to część specyfikacji urządzenia została ujawniona przez Geekbench. Jednak według tych przecieków urządzenia miało trafić na rynek jako Galaxy A5.

Galaxy A01 pierwszym smarfonem nowej serii Samsunga

Galaxy A01

W tym czasie Galaxy A01 pojawił się na Geekbench jako telefon referencyjny Qualcomm. To natomiast zasugerowało nam, że jest to jedynie sprzęt testowy, a nie urządzenie skierowane na rynek. Takie podejście jednak okazało się błędne. Galaxy A01 mimo że należy do marki Samsung, to będzie produkowany przez inną firmę. Podobnie sytuacja ma się między innymi z Galaxy A10s, który jest produkowany przez Jiaxing Yongrui Electron Technology w Chinach.  Producentem Galaxy A01 ma być Huaqin Telecom. Jest to firma z siedzibą w Szanghaju, która również produkuje urządzenia dla Huawei.

Zobacz też: Jak 5G zrewolucjonizuje produkcję

To powinno być dość przystępne cenowo urządzenie. Wystarczy przyjrzeć się jego specyfikacji. Certyfikat FCC ujawnia, że ma baterię o pojemności 3000 mAh. Z tyłu urządzenia znajdziemy podwójny aparat fotograficzny, jednak o nieznanych parametrach. Do 2 GB pamięci operacyjnej będzie dołączone 16 GB pamięci masowej. Z frontu ma się znaleźć całkiem spory, 5,7-calowy wyświetlacz. Smartfon wystartuje z Androidem 10 na pokładzie, nie zabraknie także nakładki od Samsunga. Jego premiera ma mieć miejsce już w styczniu przyszłego roku.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.