ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
KingKong 6

KingKong 6 to adekwatna nazwa dla tego smartfona Hisense

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pojemna bateria jest tym, czego wiele osób oczekuje od smartfona. Należy jednak pamiętać, że im jest ona większa, tym nasze urządzenie jest grubsze i cięższe. Dlatego też Energizer Power Max P18K Pop jest jedynie ciekawostką i czymś, czego nikt nie wsadzi do kieszeni. Chyba że będzie miał naprawdę mocne szelki. Warto jednak pamiętać, że ten smartfon oferował baterię o pojemności aż 18000 mAh. Nawet połowa tej wartości robi kolosalne wrażenie.

KingKong 6 z monstrualną baterią

KingKong 6

Hisense Mobile phone ogłosiło nowy smartfon KingKong 6. Jego największym wyróżnikiem jest potężna bateria o pojemności aż 10010 mAh. Niestety, producent nie pochwalił się niczym więcej poza zdjęciami urządzenia. Dzięki nim wiemy, że KingKong 6 ma potrójny aparat, czytnik linii papilarnych z tyłu, oraz niewielkie wcięcie na aparat selfie w wyświetlaczu. Warto zwrócić uwagę na jego plecki. Widać tam wyprofilowanie, które ma ułatwić chwyt tego monstrum. Nie jest to więc typowy gruby smartfon z absurdalnie grubą baterią. Widać, że producent dobrze to przemyślał. Wadą tego rozwiązanie jest jednak to, że został on przystosowany jedynie dla osób, które korzystają ze smartfona przy pomocy prawej ręki.

Zobacz też: Składany Samsung W20 5G zdradza swój wygląd i część specyfikacji!

Niestety, nawet wyprofilowanie niewiele daje przy tak ciężkim kawałku elektroniki. Jestem właścicielem powerbanka o tej samej pojemności wykorzystującego ogniwo litowo-polimerowe typowe dla smartfonów. I jest on na tyle ciężki, że potrafi dać w kość nawet noszony w plecaku, a co dopiero w kieszeni. Do jego wagi należy jeszcze dodać całą elektronikę smartfona, moduły aparatów i ekran. Nie nazwę go urządzeniem bezużytecznym, bo widać, że producent zrobił wszystko, aby zapewnić maksymalny komfort obsługi. Jednak na pewno nie będzie on smarfonem dla każdego, niezależnie od specyfikacji, jaką w nim znajdziemy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy