ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hiszpania nie wykluczy Huaweia

Huawei będzie kupował procesory 5G z niespodziewanego źródła

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MediaTek obecnie skupia całą swoją uwagę na procesorach z obsługą sieci 5G. Tajwański producent zamierza także wprowadzić na rynek także procesory klasy średniej oraz budżetowej z obsługą sieci najnowszej generacji. Łatwo się więc domyślić, o jakim źródle procesorów dla Huaweia jest mowa w tytule. Zgodnie z nowym raportem z Tajwanu MediaTek w przyszłym roku dostarczy swój układ 5G ze średniej półki dla Huaweia. Będzie to drugi taki procesor firmy oznaczony symbolem MT6873.

Huawei z procesorem 5G od MediaTek

Huawei 5G MediaTek

Od kilku lat MediaTek koncentruje się na rozwoju produktów dla technologii 5G. W miarę jak sieć najnowszej generacji zaczęła się rozwijać na całym świecie, firma powraca w blasku reflektorów. Flagowy procesor o oznaczeniu MT6885Z zostanie oficjalnie ogłoszony 26 listopada. Jednak to właśnie MT6873 wzbudza największe emocje. Wszystko dzięki jego niskiej cenie. Powinien on bowiem trafić do smartfonów wycenionych na około 300 dolarów. Mówimy więc o przedstawicielu średniej półki cenowej i to nawet nie przesadnie drogim. Oczywiście nie znamy jeszcze jego pełnej specyfikacji. Jednak jeśli osiągnie podobne wyniki, jak Helio G90, to będzie on naprawdę świetną propozycją w tym segmencie cenowym.

Zobacz też: Awaria w fabryce Samsunga. Wiele układów pamięci zostało zniszczonych

Huawei co prawda posiada już swój autorski procesor z obsługą 5G. Mowa rzecz jasna o Kirinie 990 5G. Jest to jednak propozycja z najwyższej półki cenowej. Co prawda ma on zintegrowany modem 5G, jednak jest to Balong 5000, którego produkcja nie należy do tanich. Zastosowanie go w tańszym układzie mija się więc z celem. Dlatego też wybór procesora od MediaTeka w tym przypadku jest naprawdę rozsądną decyzją. Warto tu podkreślić, że na podobny krok zdecydowało się także Xiaomi.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy