ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitter wykiwany przez ekstremistów

Twitter ułatwi śledzenie tematów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Konta, które śledzimy na Twitterze zwykle nie są jedynymi, mówiącymi o rzeczach, które nas interesują. Na szczęście sieć społecznościowa daje nam nowy, łatwy sposób na ich znalezienie. Twitter zaczął wprowadzać możliwość śledzenia tematów. Nie musimy więc już obsesyjnie sprawdzać odpowiednich hashtagów w środku wydarzenia już. Jest to znaczne ułatwienie, zwłaszcza kiedy śledzimy kilka wydarzeń równocześnie.

Twitter śledzenie tematów

Oświadczenie Twittera informuje, że następujące tematy będą pokazywać tweety  z całego szeregu kont należących do ekspertów, fanów lub po prostu osób, które mają tendencję do pisania o tym dużo na serwisie. Wygląda na to, że zobaczymy te tweety na swojej osi czasu. Mają one być stosownie oznaczone. Dzięki temu mamy wiedzieć, że nie śledzimy przypadkowo losowych kont. Obawiam się jednak, że możemy dostać dużo materiału bardzo niskiej jakości. W końcu, w jaki sposób serwis miałby odróżnić wartościowe materiały od śmieciowych? Możliwe także, że będzie to furtka do ataku trolli internetowych, którzy celowo będą tworzyć treści mające udawać wypowiedzi na dany temat.

Zobacz też: Chrome testuje nowy interfejs uzupełniania poufnych danych

Nowa funkcja wciąż ma bardzo ograniczony zasięg. Nie trafiła wiec jeszcze do wszystkich użytkowników. Dodatkowo obejmuje ona jedynie mocno ograniczoną listę tematów. Sam wciąż nie mam do niej dostępu. Dlatego trudno mi ocenić obecnie jej użyteczność. Możliwe więc, że wszystkie moje obawy są mocno na wyrost i wynikają jedynie z mojego dość pesymistycznego nastawienia do nowości. Mam nadzieję, że przekonam się o tym już niebawem.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy