ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiera disney+

Dziś premiera Disney+ w Ameryce. Kiedy platforma zawita do Polski?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Premiera Disney+ od dłuższego czasu wzbudzała zainteresowanie widzów. Niektórzy upatrywali w niej szansę na stworzenie ciekawej alternatywy dla Netflixa czy HBO GO. Platforma dzisiaj pojawiła się na rynku amerykańskim, a w najbliższym czasie zawita do kolejnych krajów.

Kiedy premiera Disney+ w krajach europejskich?

premiera disney+

Już w ciągu pierwszych dni po amerykańskim debiucie, nowa platforma streamingowa Disneya ma pojawić się w Kanadzie oraz Australii. Według pojawiających się dotychczas informacji, z krajów europejskich na dostęp jeszcze w tym roku może liczyć jedynie Holandia. W marcu 2020 roku Disney+ ma zadebiutować w pozostałej części Europy Zachodniej. Chodzi dokładnie o takie kraje jak Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Francja czy Włochy.

Jeżeli chodzi o premierę Disney+ w Polsce, to zdania są podzielone. Niektóre źródła podają, że może mieć ona miejsce dopiero pod koniec 2020 lub nawet w 2021 roku. Inne zwracają uwagę na promocyjne wideo platformy. Autorzy filmiku wymieniają w nim kraje, gdzie Disney+ zawita 31 marca. W ostatnich sekundach na ekranie pojawia się hasło sugerujące, że Disney+ zadebiutuje w podanym terminie także w innych krajach, niż te wyszczególnione. Czy autorzy wideo mieli na myśli także Polskę? Tego nie wiadomo. Jeśli jednak dodamy do informacji z wideo fakt, że już w testowej wersji serwisu wiele materiałów było dostępnych w polskiej wersji, można zaryzykować wniosek, że nowy serwis Disneya będzie do marca gotowy do debiutu także na polskim rynku. Czy jednak debiut ten stanie się faktem, przekonamy się za 4 miesiące.

Co jeszcze wiemy o platformie Disney+ w dniu amerykańskiej premiery?

Według zapowiedzi, na platformie Disney+ w Europie dostępnych na start będzie ponad 500 pełnometrażowych filmów. Do tego pojawią się także seriale. Konkretny repertuar będzie różnił się w zależności od kraju. Szef Disneya tłumaczył, że jest to spowodowane licencjami oraz wewnętrznymi przepisami prawa. Firma Digital TV Research prognozuje, że projekt Disney+ okaże się sukcesem. Zdania na temat roli, jaką Disney+ może odegrać na rynku platform VOD, są podzielone, o czym już pisaliśmy.

premiera disney+

Jak prezentują się dotychczas udostępnione cenniki za dostęp do Disney+ w poszczególnych krajach? Koszt miesięcznego abonamentu w USA to 6,99 dolarów, w Kanadzie i Australii – 8,99 dolarów, w Nowej Zelandii – 9,99 dolarów, w Holandii – 6,99 euro. Wykupując roczny abonament, w przeliczeniu zapłacimy równowartość 10 miesięcznych abonamentów, a otrzymamy dostęp na 12 miesięcy.

Sprawdź najnowsze wpisy