mapy google

Google najpopularniejsze wśród map i lokalizatorów

Newsy

Na rynku działa wiele serwisów i aplikacji z mapami oraz lokalizatorami. Google posiada jednak najpopularniejsze z nich. Z produktów tej firmy korzystamy częściej niż z innych projektów tego typu. W ostatnim czasie przewaga lidera zdaje się jednak minimalnie zmniejszać. Przynajmniej tak wynika z udostępnionych badań. Za ich przeprowadzenie odpowiada Gemius/PBI.

Serwisy Google najpopularniejsze, przed Targeo i Jakdojade

mapy google

We wrześniu serwisy Google związane z mapami i lokalizatorami odwiedziło 9,93 mln realnych użytkowników, natomiast liczba odsłon wyniosła blisko 85 mln. Drugim najpopularniejszym serwisem w branży okazało się targeo.pl – serwis odnotował 4,1 mln realnych użytkowników oraz 11,49 mln odsłon. Podium zamyka serwis jakdojade.pl z 1,22 mln użytkowników i 7,58 mln odsłon. Kolejne miejsca zajęły takie strony jak zumi.pl, odleglosci.info, flightradar24.com, here.com oraz wyznaczanie-trasy.pl. Zasięg każdego z tych serwisów nie przekraczał 1%.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Czytaj także: Mapy Google w wersji 10.28.2 pomogą odkryć najciekawsze zabytki i atrakcje

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, mapy i lokalizatory Google nieco straciły (ok. 400 tys. użytkowników i ok. 14 mln wyświetleń), podobnie targeo.pl (odpowiednio ok. 300 tys. użytkowników i 3 mln odsłon mniej). Wzrost odnotował natomiast serwis jakdojade.pl – o ok. 15 tys. użytkowników i ok. 500 tys. odsłon. Minimalnie straciło zumi.pl, here.com i wyznaczanie-trasy.pl, a zyskały odleglosci.info i flightradar24.com.

Mapy Google wśród najpopularniejszych aplikacji mobilnych

Same Mapy Google są jedynym programem z kategorii map oraz lokalizatorów, który znajduje się nieprzerwanie od dłuższego czasu w czołówce najpopularniejszych aplikacji mobilnych na smartfony. Z samego Sklepu Play Mapy Google pobrano już ponad 5 mld razy, a we wrześniu tego roku aplikacji używało ponad 15 mln użytkowników.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x