Samsung Galaxy S11 z Exynos 990

Samsung Galaxy S11 jednak z Exynosem 990. Producent namieszał w nazewnictwie

Newsy

Jakiś czas temu pisałem o tym, że według najnowszych doniesień Exynos 990 nie trafi do Samsunga Galaxy S11. Podchodziłem do tej informacji dość sceptycznie. Okazuje się, że jest ona prawdziwa. Jednak tylko częściowo. Winne okazuje się tutaj dość spore zamieszanie w nazewnictwie panujące wewnątrz producenta. Zacznijmy jednak od początku.

Samsung Galaxy S11 z Exynosem 990

Samsung Galaxy S11 z Exynos 990

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Exynos 990 to flagowy układ Samsunga z obsługą 5G. Wbrew wcześniejszym doniesieniom producent nie pracuje nad żadnym lepszym procesorem i to właśnie on trafi do Galaxy S11. Jednak wewnątrz firmy funkcjonuje on pod nazwą Exynos 9830. Z tego też powodu Max Weinbach,  którego wcześniejsze przecieki się potwierdzały, uznał, że mowa jest o zupełnie innym procesorze.  Pomyłkę tą bardzo łatwo tutaj wytłumaczyć. Wcześniej numery modeli układów Exynos zazwyczaj odpowiadały ich nazwom konsumenckim. Na przykład Exynos 9820 i Exynos 9825, które napędzają odpowiednio Galaxy S10 i Galaxy Note 10, mają numery katalogowe S5E9820 i S5E9825. Dlatego też łatwo było tutaj o pomyłkę.

Zobacz też: Korzystasz z MIUI 11? Pod żadnym pozorem nie wykonuj tej operacji. Możesz zepsuć smartfona!

Wątpliwości nie budzi jednak drugi procesor, który zostanie zastosowany w innym wariancie Galaxy S11. Będzie to Snapdragon 865, nadchodzący flagowy układ firmy Qualcomm. Ma on zadebiutować już na początku grudnia i oferować możliwości zbliżone do Exynosa 990. Mowa więc o zintegrowanym układzie 5G i obsłudze aparatu do 108 Mpix oraz pamieci UFS 3.0. Dla nas ma to jednak niewielkie znaczenie. Na rynek europejski zwykle trafia wersja wyposażona w autorski układ Samsunga.

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x