ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
facebook interfejs dane poufne

Chrome testuje nowy interfejs uzupełniania poufnych danych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj urządzenia mobilne są naszym centrum… życia? Korzystamy z nich niemalże do wszystkiego, czego się tylko da. Komputery osobiste odchodzą na bok i służą wyłącznie do pracy lub gier. Kwestie multimedialne, a nawet obsługa konta bankowych zeszła na barki smartfonów. Oczywiście to nie odgórna zasada, ale nie da się ukryć, że powinniśmy wymagać coraz więcej w kwestii bezpieczeństwa tego typu obsługi na inteligentnych telefonach. Chrome postanowił pójść właśnie w tym kierunku, czego efektem jest odświeżona oprawa wizualna naszych poufnych danych.

Wpisywanie poufnych danych w Chrome bardziej czytelne

google chrome dane poufne interfejse 2

Urządzenia mobilne na każdym kroku starają się pomagać nam, aby nie wpisywać długich i ciężkich do zapamiętania ciągu liter i znaków. W Chrome możemy zapisywać hasła, nasze dane adresowe oraz wszelkie informacje związane z obsługą bakowości. Powyżej możecie zobaczyć, jak wyglądało takie uzupełnianie w starej odsłonie, a tymczasem w nowej wygląda to następująco:

google chrome dane poufne interfejse 2

Przyznacie, że różnica jest ogromna i zdecydowanie odbierana na plus? Teraz to klawiatura niejako stanowi część tych zabezpieczeń, a nie losowe okno przy polu, gdzie musimy wprowadzić nasze dane. Nie brakuje też takich nowości, jak sugerowanie silnych haseł, które naturalnie zostaną zapisane w samym Chrome w ramach naszego konta Google.

Zobacz też: PlayStation czekają zmiany, które muszą wyjść na dobre marce.

Tak, jak zawsze zaznaczam, że Google testuje nowości od tych najmniej stabilnych wersji, tak teraz jest podobnie, ale nie do końca zachęcam do korzystania z nich. Powyższa odmiana wprowadzania danych poufnych jest obecnie dostępna w Chrome w wersjach Canary i Dev, czyli tych najmniej stabilnych i kompletnie niezalecanych do codziennego użytkowania. Dodatkowo nowy interfejs jest ukryty pod specjalnymi flagami:

  • #autofill-keyboard-accessory-view
  • #enable-autofill-manual-fallback 
  • #touch-to-fill

Tym sposobem testy cały czas trwają i poczekajmy na ich zakończenie.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy