Huawei P40 światowa premiera

Huawei P30 i P30 Pro otrzymują EMUI 10 z Androidem 10

Newsy

Mimo że coraz częściej mówi się o tym, jakoby Stany Zjednoczone miały się ugiąć pod naciskiem rodzimych firm, aby nadal one mogły współpracować z Huawei, tak dzisiaj chińskie smartfony nadal muszą być odświeżane, aby korzystać z usług Google. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku, gdy mówimy o aktualizacjach. Właśnie wydany Android 10 z EMUI 10 dla Huawei P30 i P30 Pro jest kolejnym przykładem. Chińczycy oficjalnie ogłosili wydanie nowego systemu.

Huawei P30 i P30 Pro już z Androidem 10 oraz nakładką EMUI 10

huawei p30 pro aparat autorkski system

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią w ramach wydanego harmonoramu to w listopadzie właśnie Huawei P30 i P30 Pro miały być tymi pierwszymi smartfonami, które otrzymają aktualizację do Androida 10 z EMUI 10. Mimo wszystko producent poniekąd się pospieszył, bo mowa była o połowie miesiąca, a tu brakuje jeszcze kilku dni, co oczywiście należy odebrać pozytywnie. Naturalnie pierwszym krajem, który może pochwalić się tym systemem są Chiny. Jednak wypowiedź firmy na Weibo sugeruje, że inne państwa nie powinny długo czekać na pojawienie się odpowiedniego komunikatu o możliwości pobrania aktualizacji przez OTA. Wraz z nią pojawia się nie tylko nowe oprogramowanie i odświeżona nakładka, ale też listopadowa paczka zabezpieczeń.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Apple iPhone 11 Pro Max sprawdzony w DxOMark.

Następne w kolejce są Mate 20 Pro, Mate 20 X (4G) i Mate 20 RS, które Androida 10 z EMUI 10 powinny spodziewać się w drugiej połowie listopada. Dalej ustawiają się: Mate 20 X (5G), Mate 10, Mate 10 Pro, P20 i P20 Pro. Niemniej dajcie znać, czy u Was już pojawiła się ta aktualizacja w ramach serii P30 z wyłączeniem najsłabszego P30 Lite.

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x