Salon czy sypialnia to nie jedyne miejsca, w których chcemy coś obejrzeć. Telewizor z Androidem przyda się także w kuchni. Philips chce, abyście właśnie w niej umieścili jego nowy produkt. Dlaczego tam sprawdzi się najlepiej?

Czy potrzebujemy telewizora z Androidem w kuchni?

telewizor z Androidem do kuchni

Istnieją domy, w których to nie salon a kuchnia jest miejscem spotkań. Poranną kawę, czy też wspólne przygotowanie posiłku można urozmaicić muzyką ze Spotify lub Tidala. Podczas oczekiwania aż czajnik zagotuje wodę, możemy sprawdzić pogodę oraz najświeższe wiadomości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpalić niedokończony odcinek serialu na Netflixie przy obiedzie. Dodatkowo telewizor może posłużyć jako wyświetlacz prezentujący przepis kulinarny lub filmy z video blogów poświęconych gotowaniu.

Specyfikacja kuchennego telewizora Philips

telewizor z Androidem do kuchni

Telewizor posiada 24-calową matrycę o rozdzielczości 720p, dwa głośniki (i mikrofon) będące jednocześnie podstawką oraz oczywiście platformę Android TV. Urządzenie obsłużymy przy pomocy dedykowanego pilota. Jest niewielki, jednak udało się na nim zmieścić najważniejsze przyciski. Do telewizora podłączymy dwa źródła obrazu, dzięki obecności portów HDMI. Z tyłu obudowy znajduje się także port Ethernet. Jeżeli jednak nie lubimy bądź nie możemy użyć kabla, to skorzystamy z dobrodziejstw karty sieciowej WiFi w standardzie 802.11ac. Nie zapomniano także o Bluetooth 4.2 oraz o wejściu antenowym. Dodatkowo mamy do dyspozycji jeden port USB, jeżeli chcielibyśmy oglądać materiały z dysku zewnętrznego oraz cyfrowe wyjście optyczne. Kto wie – może w kuchni komuś się przyda.

Czy warto kupić telewizor z Androidem do kuchni?

telewizor z Androidem do kuchni

Prezentowany telewizor z Androidem przeznaczony do kuchni to ciekawy, choć niszowy produkt. Podczas gotowania łatwiej wydać polecenie głosowe niż śmigać po menu przy użyciu pilota. Specyfikacja techniczna i ilość dostępnych portów jest jak najbardziej akceptowalna. Osobiście wolałbym brak optycznego audio w zamian za rozdzielczość 1080p, ale jak wiadomo – nie można mieć wszystkiego.

Telewizor dostępny jest już w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Cena wynosi około 1150 złotych. W chwili obecnej nie wiadomo czy trafi do sprzedaży w Europie.

Zobacz także: Xiaomi zapowiada Mi TV 5 i Mi TV 5 Pro – telewizory w trzech rozmiarach

Źródło: Philips, 9to5google, Android Police, Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.