ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kalendarz Xiaomi

Korzystasz z MIUI 11? Pod żadnym pozorem nie wykonuj tej operacji. Możesz zepsuć smartfona!

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

MIUI 11 to najnowsza odsłona nakładki Xiaomi, która współpracuje z wieloma urządzeniami tego chińskiego giganta. Jak zwykle aktualizacja to wiele ciekawych nowości, które z pewnością spodobają się użytkownikom. Nie obyło się jednak niestety bez błędów, a szczególnie jednego, którego wystąpienie może spowodować bootloop smartfona i brak możliwości odzyskania danych. O co dokładnie chodzi i czego nie robić, by zachować bezpieczeństwo?

Korzystasz z MIUI 11? Nie zmieniaj wartości DPI smartfona!

nowe funkcje MIUI 11

Użytkownicy portalu Reddit informują, że próba zmiany wartości DPI (co pozwala na wyświetlanie większej ilości elementów na ekranie o tej samej rozdzielczości) na smartfonach działających pod kontrolą nakładki MIUI 11 może skończyć się tragicznie. Okazuje się, że podanie liczby o wiele wyższej niż fabryczna powoduje bootloop urządzenia, który ciężko naprawić bez utraty wszystkich danych zapisanych na telefonie. Na całe szczęście dla użytkowników, którzy w ustawieniach aktywowali ADB, jest jakaś nadzieja. W przypadku wystąpienia opisanego w artykule problemu powinni oni skorzystać z komendy:

adb devices

Następnie należy wprowadzić kolejną komendę, gdzie „xyz” trzeba zastąpić poprzednią wartością DPI:

adb shell wm density xyz

Zobacz też: Czy tak ma wyglądać OnePlus 8 (Pro)?

Osoby, które korzystają z niestandardowego recovery, mogą również spróbować zainstalować system od nowa. To usunie jednak wszystkie zgromadzone na urządzeniu dane. A wy, z jakiej wersji MIUI korzystacie? Czy lubicie czasem pobawić się w modyfikację swojego urządzenia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Reddit, XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy