ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mozilla wstrzymuje darowizny kryptowalut

Firefox świętuje 15. urodziny! Pamiętacie największą rewolucję pierwszej wersji?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Przez lata wielu gigantów się rodziło i umierało, ale odkąd Internet stał się podstawą funkcjonowania wielu instytucji oraz na dobre wkradł się w nasze życie, to niewiele marek jest od początku. Oczywiście możemy mówić o Google, Amazonie, Apple, Microsoftowi jako tych kluczowych marek, ale też swoje zrobił Firefox, który wczoraj obchodził 15. urodziny. Niemniej jego historia wcale nie jest taka krótka, bo jest to duchowa kontynuacja Netscape Navigator z 1994 roku, ale już o samym Netscape zapewne pamiętają tylko najstarsi lub najbardziej zainteresowani informatyką.

Urodziny Firefox – przeglądarka ma już 15 lat!

Dokładnie 9 listopada 2004 roku świat poznał pierwsze wydanie Firefoxa, będący potwierdzeniem dwuletniego projektu Phoenix. Od tego czasu Mozilla na pewno może mówić o wielu wzlotach i upadkach. Niewątpliwie firmę mocno uderzyło pojawienie się Google Chrome 5 lat później, ale też poboczne błędy. Niemniej dzisiaj możemy mówić o ponownym wzlocie. Czym tak właściwie Firefox wyróżnił się na początku?

Przede wszystkim możliwość tworzenia kart, ale też rozszerzeniami i blokowaniem wyskakujących okien. To w porównaniu do aktualnego wtedy Internet Explorera 6 było prawdziwą rewolucją i w tym momencie Microsoft powinien otworzyć oczy, w końcu widząc godnego sobie przeciwnika.

Zobacz też: Redmi też chce mieć swojego smartwatcha.

Dzisiaj poniekąd też czekamy na kolejną rewolucję od Mozilli. Na początku był Phoenix, a teraz czekamy na… Fenixa. Być może nie będzie to równie duży efekt wow, ale na pewno będziemy informować Was o tych przemianach. Niemniej jestem ciekawy, jak Wy oceniacie Firefoxa na przestrzeni lat? Korzystacie? Korzystaliście? W takim razie, dlaczego przeszliście na inną przeglądarkę?

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy