ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
jak zagrozić facebookowi

Facebook szykuje nowy wygląd interfejsu – oj, wiele osób będzie narzekać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Mogłoby się wydawać, że Facebook stosunkowo niedawno wydał zupełnie nowy wygląd swojej aplikacji na smartfony. Tak też faktycznie jest. Program stał się zdecydowanie bardziej… biały, więc stale wyczekujemy na ciemną wersję. Jednak okazuje się, że firma może planować kompletną przemianę swojej aplikacji, ze zdecydowanie odmienionym interfejsem, a co za tym idzie z kolejnymi powodami do narzekania. W końcu przyzwyczajamy się do jednego, a każda zmiana wywołuje niechęć. Naturalnie nie mówię za wszystkich, bo w sumie sam jestem ciekawy tego, co szykuje Facebook.

Nowy wygląd Facebooka, a właściwie interfejsu ich aplikacji to drastyczna odmiana

facebook nowy wyglad interfejs

Na tę chwilę naprawdę niewiele osób może pochwalić się powyższym wyglądem aplikacji Facebooka. Jest to oczywiście rozszerzony zrzut ekranu, który odpowiada znanej nam dzisiaj karcie, znajdującej się na samym końcu. Mimo wszystko na górze próżno szukać innych zakładek. Cały panel wyraźnie przenosi się na dół interfejsu, co z pewnością podniesie wygodę użytkowania na coraz to wydłużających się wyświetlaczach z coraz większymi przekątnymi. Za co odpowiada samo F? To na tę chwilę miejsce dla pozostałych zakładek. Mimo wszystko sama gradientowa kolorystyka może odstraszać i nietrudno odnieść wrażenie, że jest to wizja rodem z wielu chińskich aplikacji, które nie kojarzą się dobrze. Być może jest to część większego rebrandingu, która została rozpoczęta przez przemianę loga Facebooka. Nie możemy też zapominać, że ciemny tryb i nieco odświeżony interfejs tego portalu trafia do wybranych użytkowników przeglądarkowych.

Zobacz też: Pieczenie ciasteczek w kosmosie? To eksperyment!

Oczywiście powyższa zmiana jest regulowana na serwerach Facebooka, a co za tym idzie ciężko ją wymusić. Użytkownicy, którzy informują o nowym wyglądzie aplikacji, korzystają z programu w wersji 246.0.0.49.121. Jeśli jesteście wśród osób, które otrzymały odmieniony interfejs, to dajcie znać w komentarzach, jak to działa w praktyce.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy