Drobne zmiany budowaniem potęgi Google. Takie można odnieść wrażenie, jeśli patrzymy na sposób aktualizacji poszczególnych usług. Dodajmy do tego testy na wybranej grupie użytkowników, aby ostatecznie wszyscy otrzymali dostęp po określonym czasie. Tak też wygląda sytuacja z YouTube, które zaczyna umożliwiać sortowanie filmów w ramach przeglądania kanałów swoich ulubionych twórców. Naturalnie to rozwiązanie jest dostępne w wersji przeglądarkowej niemalże od zawsze, więc wdrażanie go dzisiaj można uznać za… lepiej późno niż wcale.

YouTube w końcu zacznie umożliwiać sortowanie filmów

youtube sortowanie filmow

Jak możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu od Android Police, w momencie przeglądania filmów na wybranym kanale na YouTube pojawia się dodatkowy przełącznik, który służy właśnie do sortowania. Możemy ustawiać propozycje do obejrzenia według popularności lub daty publikacji. Analogiczne rozwiązanie znajdziemy też w zakładce z playlistami. Nic nadzwyczajnego, czyli wszystko tak, jak być powinno. Oczywiście wcześniej chcąc dotrzeć do pierwszego filmu danego YouTubera trzeba było się nieźle naprzewijać. Podobnie jak w przypadku Zdjęć Google, które niedawno otrzymały podobną zmianę.

Zobacz też: TikTok dostaje kłody pod nogi.

Jeśli jednak chodzi o aplikację YouTube z sortowaniem filmów, to ta już powinna być doskonale znana użytkownikom iOS. W przypadku Androida naturalnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie ma większego znaczenia wersja, z której korzystacie, gdyż osoby informujące o powyższej nowości dodają, że korzystają ze starych wydań aplikacji. Dlatego na jednym urządzeniu możecie zauważyć sortowanie, a na innym pojawi się dopiero za kilka dni lub tygodni.

Źródło: Android Police, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.