Google i Apple to legendarne firmy, które razem tak naprawdę rządzą mobilnym rynkiem. Próżno szukać innego wydawcy systemu operacyjnego na smartfony, który może się mierzyć z Amerykanami. Oczywiście zdarzają się różnorakie próby, ale autorzy szybko się poddają. Tym sposobem to właśnie smartfony od Apple i Google niejako stanowią te sztandarowe, do których inni powinni się porównywać. Jak jest w rzeczywistości, to każdy wie, ale zarówno iPhone 11 i Pixel 4 XL spotkały się, aby udowodnić sobie, który z nich lepiej zarządza energią i ma, kolokwialnie mówiąc, lepszą baterię.

Czy Google Pixel 4 XL wytrzyma dłużej na jednym ładowaniu baterii od iPhone’a 11?

Wcześniej mogliście obejrzeć porównanie wydajności Pixela 4 XL i iPhone’a 11 Pro Max. Niestety lub stety, ale smartfon Google po prostu poległ. Tym razem na polu bitwy pozostał ten sam model od giganta z Mountain View, a Apple reprezentuje najsłabszy i najtańszy iPhone 11, bez żadnych dopisków. Jak wiemy z innych porównań na baterię, mniejszy wyświetlacz wcale nie pozwala dłużej z niego korzystać, więc teoretycznie Google dostaje na dzień dobry prostszego przeciwnika. Ponownie, ale niestety lub stety okazuje się, że Pixel 4 XL przegrywa z Jabłuszkiem. Oczywiście trzeba pamiętać, że iPhone przedstawia obraz w zdecydowanie niższej rozdzielczości. Niemniej, nawet gdy nie korzystamy z ekranu, to Google zużywa więcej energii.

Zobacz też: Xiaomi wprowadza nowości do MIUI 11.

W przypadku tego porównania ciężko mówić o złych metodach badawczych. Tak naprawdę ciężko o lepiej przygotowane zestawienie. Oczywiście ogólna różnica w postaci godziny działania na wyświetlaczu może nie wydawdać się wielka, ale jednak jest i to Was chciałbym zapytać, czy mogłaby się ona okazać kluczowa przy kupnie?

Źródło: Reddit, YouTube (PhoneBuff)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.