smart różaniec

Smart różaniec – nowy gadżet prosto z Watykanu

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Elektroniczne gadżety w formie opasek na rękę są dostępne od dłuższego czasu i kolejne modele nie robią na nas specjalnego wrażenia. Smart różaniec jest wyjątkiem – już samo zestawienie słów w nazwie wywołuje niemałe zaskoczenie. Dodajmy jeszcze, że nie jest to prześmiewcza nowinka z Chin, a projekt zainicjowany przez samego papieża Franciszka i robi się naprawdę ciekawie.

Co potrafi smart różaniec?

smart różaniec

Elektroniczny gadżet z Watykanu na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od zwykłego różańca. Jest bransoletką z paciorkami oraz krzyżem, w którym ukryto najważniejsze podzespoły urządzenia. Żeby wykorzystać potencjał smart różańca, powinniśmy go zintegrować z aplikacją na smartfony o nazwie Click to Pray. Gdy wykonamy znak krzyża ręką, na której mamy założoną opaskę, uruchomiony zostanie tryb modlitwy, a my na bieżąco będziemy mogli śledzić jej postęp. Otrzymamy również zestaw rozważań oraz nagrań z modlitwami. Aplikację do tej pory pobrało ponad 100 000 osób. Sam elektroniczny różaniec oprócz możliwości integracji z programem posiada też standardowe funkcje smart opasek. Potrafi liczyć kroki czy spalane kalorie. Pojawienie się takiego gadżetu na rynku mogło wzbudzić zaskoczenie, jednak było ono mniejsze wśród osób, które znają działalność papieża Franciszka. Wydaje się on być bowiem bardziej postępowym od swoich poprzedników. W swoich przemówieniach niejednokrotnie mówił m.in. o wstawaniu z kanapy i zmienianiu świata.

Czytaj także: Implanty mózgowe nową metodą walki z uzależnieniami

Ile kosztuje gadżet z Watykanu?

Smart różaniec i aplikacja Click to Pray są powiązane tematycznie z miesiącem misyjnym i modlitwą o pokój na świecie. Sam gadżet wyceniono na 100 euro. Z aplikacji możemy jednak korzystać także wtedy, gdy nie posiadamy opaski. Nie znajdziemy w niej jednak polskiej wersji językowej. Na naszym rynku działają już podobne projekty do Click to Pray. Jednym z nich jest aplikacja Modlitwa w Drodze, którą stworzyli polscy jezuici. Program jest darmowy, choć póki co nie można go zintegrować z żadnym innowacyjnym gadżetem ze świata nowych technologii.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy