ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google, gboard, klawiatura

Gboard zasugeruje GIF-y i naklejki na podstawie emoji

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Na Androida dostępnych jest wiele zewnętrznych klawiatur. Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych (jeśli nie najpopularniejszą) jest Gboard, czyli klawiatura od Google. Swoją premierę miała już dość dawno temu, jednak gigant z Mountain View nieustannie ją rozwija. Doskonałym na to dowodem jest funkcja, której testy właśnie trwają.

Sugestie GIF-ów i naklejek na podstawie emoji w Gboard

Gboard

Google rozpoczęło testy funkcji, która po wybraniu emoji sugeruje GIF-y i naklejki na jego podstawie. Działa to bardzo prosto – wybieracie emoji, a nieco niżej pojawia się sekcja z GIF-ami i naklejkami, które mają im odpowiadać. Na chwilę obecną opisywana funkcjonalność nie działa idealnie, bo nie podaje sugestii dla niektórych emotikon. Co więcej, na chwilę obecną funkcja ta jest dostępna tylko u niektórych, losowo wybranych użytkowników, którzy mają najnowszą wersję Gboarda. Nie można jej ot tak „wywołać”.

Zobacz także: Samsung W20 5G – poznaliśmy datę premiery drugiego składanego smartfona Koreańczyków

Wszystkim zainteresowanym, którzy nie załapali się na testy, pozostaje jedynie czekać, aż Google udostępni tę funkcję w ramach aktualizacji. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi, aczkolwiek myślę, że raczej długo już nie poczekamy. Nie da się jednak ukryć, że gdy opisywana funkcja zostanie zaimplementowana w Gboard na dobre, to waga samej aplikacji z pewnością wzrośnie, co nie wszystkim się spodoba. Osobiście raczej nie będę z tego korzystać, ale na pewno są osoby, które z nowej funkcji się ucieszą. Należycie do tego grona? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy