Sony Interactive Entertainment (SIE) w czwartek ogłosiło, że Hermen Hulst z Guerrilla Games został awansowany na szefa Worldwide Studios/ Jest to zbiorowa grupa studiów rozwojowych należących do Sony. Odchodzący szef Shuhei Yoshida, w międzyczasie poprowadzi nową inicjatywę skoncentrowaną na pomocy niezależnym twórcom gier Indie.

Zmiany w PlayStation

Zmiany w PlayStation

W swojej nowej roli Hulst będzie nadzorował rozwój gier w 14 studiach tworzących Worldwide Studios. Kierownik powiedział, że nie może się już doczekać, by móc poprowadzić natchniony i utalentowany zespół, którego misją jest tworzenie niesamowitych gier dla fanów PlayStation. Odchodzący prezes Shuhei Yoshida pozostanie w SIE, choć w nowej roli. Teraz poprowadzi nową inicjatywę skupioną na pielęgnowaniu zewnętrznych, niezależnych programistów. Ma ona na celu dostarczać im narzędzia, technologię i usługi niezbędne, aby dotrzeć do społeczności graczy na konsolach PlayStation.

Zobacz też: Astronauci w ramach eksperymentu będą piekli ciasteczka na ISS

Yoshida będzie podlegał bezpośrednio prezesowi i dyrektorowi generalnemu SIE Jimowi Ryanowi. Ten z kolei powiedział, że wszyscy wiedzą, jak bardzo Yoshida jest pasjonatem niezależnych gier.

[gry niezależnie — przyp. autora] Są siłą napędową branży, dzięki czemu nasze portfolio treści jest tak wyjątkowe dla graczy.

— dodał.

Sony przeprowadziło pewną restrukturyzację. Ma to związek z nadchodzącą konsolą najnowszej generacji, czyli PlayStation 5. We wrześniu ogłoszono, że prezes Worldwide Studios Shawn Layden ustąpi. Mam nadzieję, że te zmiany wpłyną pozytywnie nie tylko na PlayStation, ale na cały rynek gier. Warto bowiem pamiętać, że konkurencja jest największą siłą napędową tego rynku.

 Źródło: TechSpot