ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube aplikacje szkolne

Szereg zmian na YouTube. Zauważyliście je wszystkie?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mało kto lubi zmiany, które nie są od niego zależne. Sam się zaliczam do osób, które stawiają przyzwyczajenia wyżej od nowości. Jednak w tym przypadku YouTube robi to jak należy. Żadna z tych nowości nie jest wystarczająco drastyczna, by wywołać publiczne oburzenie. Co więcej, te, które zostały wprowadzone do serwisu, mogły nawet nie zostać zauważone przez wiele osób.

Delikatne, acz istotny zmiany na YouTube

zmiany na YouTube

YouTube jest w trakcie wdrażania przeprojektowanej wersji swojej strony głównej zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej. Nowy wygląd ma na celu pomóc nam znaleźć kolejny świetny film do obejrzenia i zawiera szereg subtelnych zmian. Posiadana przez Google platforma udostępniania wideo przechodzi na większe, bogatsze miniaturki o wyższej rozdzielczości. Możliwe będzie także wyświetlenie dłuższych tytułów. Wszystko to aby zapewnić użytkownikom wyraźniejsze informacje na temat filmów w skrócie. Oznacza to przejście z pięciu filmów w rzędzie do czterech. Co więcej, pod każdym filmem zobaczymy ikony kanałów, które pomogą znaleźć nam naszych ulubionych twórców.

Zobacz też: Wyciekły dowody na nieczyste zagrywki Facebooka

YouTube dodaje także możliwość ustawiania filmów w kolejce w wersji stacjonarnej. Niestety opcji tej zabrakło już w wersji mobilnej. Warto też pamiętać, że kolejka ta zniknie po zamknięciu przeglądarki. Jeśli więc jeśli chcemy zapisać je do późniejszego oglądania, powinniśmy je dodać do listy odtwarzania. Serwis ułatwia również usuwanie sugestii z kanałów, których nie chcemy widzieć. Wystarczy wybrać menu z trzema kropkami obok filmu wideo i wybrać opcję Nie interesuje mnie. Niektóre zmiany już weszły w życie, podczas gdy na inne powinny pojawić się już niebawem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy