LineageOS (następca CyanogenMod) to jeden z najpopularniejszych tzw. Custom ROM-ów na Androida. Projekt jest nieustannie rozwijany, dzięki czemu wręcz regularnie kolejne urządzenia otrzymują wsparcie, które w wielu przypadkach jest nieocenione. Nie jest bowiem tajemnicą, że instalacja LineageOS na niektórych bardzo starych smartfonach jest w stanie dać im drugie życie. Dziś do listy urządzeń, na których można zainstalować LineageOS 16, dołączyły kolejne pozycje.

LineageOS 16 – kolejne smartfony otrzymały wsparcie

LineageOS 16

Bazujący na Androidzie 9 Pie LineageOS 16 jest już dostępny na kolejnych smartfonach – m.in. dwóch od Samsung i po jednym od Sony oraz Asusa. Pełna lista urządzeń, które otrzymały wsparcie dla LineageoS 16, prezentuje się następująco:

  • Asus Zenfone 3 (zenfone3)
  • Yandex Phone (amber)
  • Samsung Galaxy S III Neo (z aparatem od Samsunga) (s3ve3gjv)
  • Samsung Galaxy S III Neo (z aparatem od Sony) (s3ve3gxx)
  • Sony Xperia Z3 Compact (z3c)
  • Xiaomi Redmi Note 4 (mido)

Zobacz także: Ile produkcji znajdziemy na Netflixie w poszczególnych krajach? Polska wypada… kiepsko

Niektóre z wymienionych urządzeń mają już naprawę sporo lat na karku. Oznacza to, że oczywiście od lat nie otrzymywały już aktualizacji od producenta, jednak tutaj pojawia się LineageOS 16. Warto wspomnieć, że prócz wsparcia dla kolejnych urządzeń, zakończono wsparcie dla jednego smartfona – YU Yuphoria (lettuce). Nie ma jednak co ukrywać – raczej nikt (szczególnie w Polsce) nie będzie po nim płakać.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.