W momencie, gdy na początku roku informowałem Was, że Google może stworzyć własną konsolę, to mało kto w to wierzył. Jednak coraz większe zainteresowanie Amerykanów sektorem gier zaczęło otwierać oczy i tak też w końcu oficjalnie ogłoszono platformę Stadia. Dedykowany sprzęt tak naprawdę nie istnieje, bo mówimy o strumieniowaniu rozgrywki, a ta może trafiać też na wyświetlacze smartfonów. Naturalnie w tym celu potrzebna jest nam aplikacja, a ta właśnie trafiła do Sklepu Play

Google Stadia w Sklepie Play – nastał czas rewolucji

google stadia sklep play aplikacja android

Oczywiście strumieniowanie rozgrywki mogłoby sugerować, że nie ma żadnych wymagań, co do specyfikacji smartfona, na którym chcielibyśmy zainstalować Stadię. Jednak te się pojawiają i tyczą się przede wszystkim systemu – Android Marshmallow lub nowszy. Dodatkowo Google na samym początku umożliwi dostęp wyłącznie użytkownikom Pixeli i urządzeniom z Chrome OS. Naturalnie nie można też zapominać o ograniczeniach regionalnych. Tak, tak o wsparciu w Polsce na razie nie ma mowy. Niemniej dzisiaj wszyscy, co zainstalują aplikację Google Stadia na swoich smartfonach, dostaną jedynie możliwość zalogowania się i… dalszego oczekiwania. W końcu oficjalny start platformy przewidziany jest na 19 listopada dla tych, którzy zamówili w przedsprzedaży specjalne zestaw (Founders Edition i Premier Edition).

Zobacz też: Samsung Galaxy S10 już z dostępem do gier PC.

Jeśli jednak spełniacie powyższe wymogi i już planujecie rozgrywkę, to pobierzcie Google Stadia ze Sklepu Play. Możecie też to zrobić z APK Mirror. Jak ogólnie zapatrujecie się na tego typu rozgrywkę? Granie w chmurze to faktycznie przyszłość? Patrząc na zainteresowanie kolejnych firm, w tym Valve, to ewidentnie nie można omijać tego typu rozwiązań.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.