Snapdragon 865 bez modemów

Wiemy, kiedy Qualcomm pokaże flagowego Snapdragona 865

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Qualcomm jest czołowym producentem mobilnych procesorów. To właśnie układy tej firmy zasilają ogromną część dostępnych na rynku smartfonów. Aktualnie najnowszym, flagowym procesorem Qualcomma jest Snapdragon 855 Plus, jednak już wkrótce ustąpi on miejsca na podium swojemu następcy – Snapdragonowi 865. Wiemy, kiedy odbędzie się jego premiera.

Qualcomm Snapdragon 865 – premiera

Z pierwszych testów wydajności wiemy, że Snapdragonowi 865 mocy nie zabraknie. Za to dotychczas nie wiedzieliśmy, kiedy odbędzie się jego oficjalna premiera. Teraz mogę powiedzieć, że uległo to zmianie, bowiem Qualcomm zaplanował już tegoroczną konferencję Tech Summit, na których to zwykle pokazuje swoje flagowe produkty. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 grudnia na wyspie Maui na Hawajach – wtedy też światło dzienne ujrzy Snapdragon 865.

Zobacz także: Ile produkcji znajdziemy na Netflixie w poszczególnych krajach? Polska wypada… kiepsko

Snapdragon 865 prawdopodobnie zostanie wykonany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Na rynku powinny się pojawić dwie wersje procesora: Snapdragon 865 z modemem 4G LTE i Snapdragon 865 5G z modemem 5G Snapdragon X55. Pierwszymi smartfonami na rynku, które zostaną wyposażone w tytułowy układ, najprawdopodobniej będzie rodzina Galaxy S11 przeznaczona na rynek amerykański. Na razie nie wiemy, o ile wydajniejszy będzie Snapdragon 865 od tegorocznego Snapdragona 855 Plus – musimy poczekać na dokładne testy, które zapewne pojawią się niedługo po premierze.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy