ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei Honor 6 (Mulan) ujrzy światło dzienne już za dwa tygodnie?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
stadion narodowy pekin chiny huawei

Chińczycy stanowią coraz większą potęgę jeżeli chodzi o produkcję smartfonów i ogólnie urządzeń mobilnych. Tym samym poszczególne firmy rozrastają się i zaczynają atakować zagraniczne rynki, a także kontynenty. Mimo wszystko od kilku lat już w Polsce goszczą tacy producenci.

Jednym z nich jest Huawei, które zadomowiło się w naszym kraju, szczególnie u operatorów. Niedawno przedstawiliśmy Wam najnowszy autorski układ tej firmy w postaci Kirin 920 goniący w benchmarkach nawet Snapdragona 805. W tym samym wpisie wspomniałem, że pierwszym modelem, który otrzyma zaszczyt posiadania takiego serca będzie nadchodzący flagowy model Chińczyków ukryty pod nazwą kodową Mulan.

huawei honor 6 mulan

Teraz zdaje się to potwierdzać i wszystko wskazuje na to, że Huawei Honor 6 ujrzy światło dzienne już za dwa tygodnie, a więc 24 czerwca. Oprócz wspomnianego układu, w specyfikacji pojawi się 4,7-calowy wyświetlacz FullHD, 3 GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika oraz aparat 13 MPx. Wszystkim tym ma zarządzać system Android w wersji 4.4.2 KitKat.

Co ciekawe, jeśli powyższa plotka się potwierdzi to premiera Honor 6 będzie miała miejsce w Pekinie na stadionie narodowym. Czy Huawei tym modelem będzie w stanie stawić czoła bardziej znanej konkurencji? W mojej opinii głównym przeciwnikiem Mulan będzie HTC One E8.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy