Segate HDD 20 TB

Seagate udowadnia, że czas nośników HDD jeszcze nie minął

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W rozmowie o przychodach z analitykami i inwestorami firma Seagate przedstawiła harmonogram rozwoju dotyczący dysków twardych o dużej pojemności. Zawarta jest w nim informacja o pojawieniu się pierwszych komercyjnych dysków twardych opartych na technologii HAMR. Wersja o pojemności 18 TB zostanie wprowadzona na początku 2020 roku. Natomiast model oparty na dyskach HAMR o pojemności 20 TB zostanie wprowadzony w późniejszym okresie. Prawdopodobnie, zanim Western Digital rozpocznie działalność swoich konkurentów w zakresie dysków o pojemności 18 TB i 20 TB.

Seagate HDD 20 TB

Segate HDD 20 TB

Nawet jeśli jego dyski twarde nie sprawdzają się szczególnie dobrze w testach niezawodności Backblazes, Seagate wydaje się znajdować na dobrej drodze do wprowadzenia swoich nośników HDD o dużej pojemności. Na początku tego roku firma zaprezentowała model o pojemności 16 TB w wersjach dla przedsiębiorstw, jak i dla konsumentów. Firma oczekuje wprowadzenia modelu 18 TB na początku 2020 roku, który podobno opiera się na tej samej platformie 9-platter, co obecna generacja.

Przygotowujemy się do dostarczenia dysków o pojemności 18 TB w pierwszej połowie roku kalendarzowego 2020. Robimy to, aby utrzymać pozycję lidera w branży.

— powiedział dyrektor generalny Seagate Dave Mosley.

Zobacz też: Aparat w Galaxy S11 z dużym zoomem? Plotki wydają się potwierdzać

W drugiej połowie przyszłego roku firma wprowadzi również swój pierwszy dysk Heat-Assisted Magnetic Recording oparty na technologii HAMR. Jednostka ta będzie oferowała pojemność 20 TB. Technologia ta umożliwi firmie Seagate osiągnięcie poprawę o co najmniej 20% powierzchniowej gęstości zapisu CAGR w ciągu następnej dekady. Wedle planów firmy pierwsze dyski o pojemności 30 TB mają się pojawić pod koniec 2023 roku. Natomiast jednostki 50 TB zadebiutują już w 2026 roku.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy