ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xerox odpuszcza HP

Dwaj dawni tytani rynku komputerowego mają się połączyć

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

HP oraz Xerox mają się połączyć. Fuzja między nimi może mieć sens. HP Inc. sprzedaje głównie drukarki i atrament, podczas gdy Xerox specjalizuje się w sprzedaży i obsłudze kopiarek i drukarek dla klientów korporacyjnych. Obydwaj doświadczyli spadku sprzedaży w ostatnim czasie z powodu zwiększonej zależności od urządzeń przenośnych. Xerox podobno rozważa zakup komputerów i drukarek HP Inc. w ramach transakcji gotówkowo-magazynowej. Połączyłaby ona dwóch gigantów technologicznych.

Xerox i HP mają połączyć siły

Xerox i HP

Źródła zaznajomione ze sprawą podały, że zarząd Xerox omówił sprawę podczas spotkania we wtorek. Oczywiście należy pamiętać, że nie ma gwarancji złożenia oferty przez giganta. Warto tutaj dodać, że w związku z tą informacją wartość akcji w HP Inc. wzrosła o 11,58%. Ich limity rynkowe wynoszą odpowiednio około 30 i 8,2 miliarda dolarów. Na uwagę zasługuje również fakt, że HP Inc. Dyrektor generalny Dion Weisler ustąpił ze steru w sierpniu, aby zmierzyć się z nieokreślonymi problemami zdrowotnymi w rodzinie.

Zobacz też: Smutny dzień dla posiadaczy pierwszych Pixeli. Google ogłasza koniec wsparcia

Xerox spodziewa się uzyskać około 2,3 miliarda dolarów ze sprzedaży udziałów we wspólnych przedsięwzięciach z Fujifilm Holdings Corp. Źródła podają również, że gigant zapewnił sobie nieformalne zobowiązanie finansowe ze strony dużego banku na pokrycie pozostałej części transakcji. Według analityków oba przedsiębiorstwa mogłyby zaoszczędzić około 2 mld dolarów dzięki zwolnieniom i innym synergiom wynikającym z fuzji. Warto dodać, że obydwie firmy łączy jeszcze jedno. Były one potęgami, jeśli chodzi o rozwój komputerów. Do tej pory wiele rozwiązań, z których korzystamy, wywodzi się z tych przedsiębiorstw.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy