MIUI 11 jest wprowadzany do coraz większej liczby urządzeń. Xiaomi stale go udoskonala, dodając do niego coraz większą liczbę poprawek i nowych funkcji. Niektóre z nich pojawią się w MIUI 11 w przyszłości. Jest to między innymi zestaw narzędzi dla studentów, który ma pomóc im w nauce. To ciekawy pomysł Xiaomi, a także bardzo użyteczny, biorąc pod uwagę, że duża część użytkowników ich smartfonów to właśnie studenci i uczniowie.

Trzy nowe funkcje MIUI 11

nowe funkcje MIUI 11

Pierwszym elementem, który pojawił się po raz pierwszy, jest zupełnie nowy Tryb Skupienia, o którym pisałem wczoraj. Pozwala on na ustawienie timera na okres od 20 do 90 minut.  Przez cały ten czas telefon będzie w stanie wykonywać tylko połączenia alarmowe i robić zdjęcia. Jest to autorska wersja blokady telefonu, tylko za pomocą oprogramowania. Śledzi również czas korzystania ze smartfona. Umożliwia także podgląd statystyk korzystania z urządzenia. Jest to funkcja dobrze znana użytkownikom przenośnej konsoli do gier od Nintendo z rodziny 3DS.

Zobacz też: Układy Exynos od Samsunga stracą na wyjątkowości

Następnie, mamy konfigurowalne motywów, które obiecano przy starcie. Teraz są jeszcze bardziej konfigurowalne, umożliwiając użytkownikom wybranie własnych kolorów, podpisów, zdjęć, a nawet emojis. Nawet ikony powiadomień można dostosować, można wybrać, gdzie się pojawiają, jakie ikony znajdują się na ekranie blokady, a nawet kolory tekstu. Umożliwi to pełną personalizację smartfona do własnych potrzeb i preferencji. Wreszcie, mamy tryb nauczania. Jest to terminarz zorientowany na uczniów i studentów, w którym można notować notatki na każdy dzień. Nie ma na ten temat zbyt wielu informacji. Ma jednak być znacznie bardziej rozbudowany od standardowej aplikacji kalendarza.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.