apple airpods pro specyfikacja wyglad cena premiera

Największa wada AirPods Pro? Niewymienialna bateria

Newsy

AirPods Pro, czyli nowe słuchawki bezprzewodowe od Apple, zostały zaprezentowane stosunkowo niedawno. Różnią się od standardowych AirPodsów całkiem wyraźnie, jednak wciąż dzielą z nimi jedną wadę – niewymienialną baterię.

Niewymienialna bateria w AirPods Pro to ich największa wada

Nieoceniony serwis iFixit rozebrał AirPodsy Pro. Słuchawki otrzymały notę 0 na 10 w odniesieniu do skali naprawialności, co oznacza, że najnowszych pchełek Apple po prostu nie da się naprawić. Szczególnie irytujące jest to w odniesieniu do baterii, którą gigant z Cupertino zdecydował się przylutować, sprawiając, że jej wymiana nie wchodzi w grę. To bez dwóch zdań celowe zagranie, aby zmusić użytkowników do kupna nowej pary, gdy bateria w starej przestanie normalnie funkcjonować, a roczna gwarancja się skończy.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Najnowsza aktualizacja systemu iOS psuje multitasking

Taki krok sprawia, że AirPods Pro są praktycznie słuchawkami jednorazowymi. Wszyscy wiemy, że żywotność baterii z czasem ulega stopniowemu obniżaniu. Jeśli np. teraz słuchawki działają na jednym ładowaniu przez 5 godzin, to dajmy na to za dwa lata 100% baterii może już wystarczać tylko na 2,5 godziny. Za kolejne 2 lata opisywany słuchawki mogą stać się nieużywalne, a w dodatku stracić 95% wartości na rynku z uwagi na fakt, że nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi sprzętu z tak zajechaną baterią. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem AirPods Pro, to weźcie to pod uwagę – czy jednorazówki są warte wydania ponad 1200 zł? Oceńcie sami.

Źródło: iFixit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x