Firefox 72

Poważna luka w Firefox wykorzystywana przez oszustów – miejcie się na baczności

Newsy

Błąd w Firefoksie jest wykorzystywany przez oszustów. Powoduje on zablokowanie przeglądarki po wyświetleniu komunikatu ostrzegawczego. Jego treść mówi, że maszyna uruchamia piracką kopię systemu Windows, która została zhakowana. Jest to zwykła próba wyłudzenia pieniędzy od użytkowników komputerów. Jeśli więc zobaczycie taki komunikat u siebie, to nie ma powodów do paniki.

Firefox z luką wykorzystywaną przez oszustów

firefox scam

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Za pomocą błędu w przeglądarce wyświetla się następujący komunikat:

Please stop and do not close the PC… The registry key of your computer is locked. Why did we block your computer? The Windows registry key is illegal. The Windows desktop is using pirated software. The Window desktop sends viruses over the Internet. This Windows desktop is hacked. We block this computer for your safety.

Według niego klucz aktywacyjny systemu operacyjnego jest nielegalny, a sam system piracki. Komunikat informuje także o blokadzie komputera. To na szczęście zwykły blef. Jedyne co zostało zablokowane to przeglądarka FirefoxWiadomość prosi również użytkowników, aby w ciągu najbliższych 5 minut zadzwonili pod bezpłatny numer telefonu. To ma zapobiec wyłączeniu komputera. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić. Ludzie z ArsTechnica donoszą, że atak jest obecnie aktywnie wykorzystywany zarówno na Firefoksie w wersji Windows, jak i MacOS.

Zobacz też: Niespodzianka – ZenFone 6 dostaje aktualizację do Androida 10!

Oczywiście zamknięcie przeglądarki w standardowy sposób nie jest możliwe. Można ją jednak wyłączyć przy pomocy Menadżera Zadań. Atak dotyczy samej przeglądarki. To oznacza, że na komputerze użytkownika nie znajduje się żadne złośliwe oprogramowanie. Warto też zaznaczyć, że komunikat ten może się pojawić podczas przeglądania dowolnej witryny internetowej, także tej zaufanej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest go po prostu zignorować, a jeśli będzie się powtarzał to zmienić przeglądarkę do czasu, zanim pracownicy Mozilli się nie uporają z tym problemem.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x