Huawei został zakazany w Kanadzie

Huawei organizuje spotkanie dla hakerów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei zaprosił niektórych z najlepszych na świecie hakerów na tajne spotkanie, które odbędzie się w Monachium w tym miesiącu. Chociaż słowo tajne jest w tym wypadku bardzo na wyrost, skoro media o tym piszą. Nie jest znany cel spotkania, chociaż źródła donoszą, że nie dotyczy ono żadnych złowieszczych zamiarów giganta. Najprawdopodobniej będzie miało ono na celu zwiększenie bezpieczeństwa w smartfonach Huaweia.

Huawei spotkanie dla hakerów

Huawei spotkanie dla hakerów

Według źródeł spotkanie odbędzie się 16 listopada. W jego trakcie Huawei ma zaprezentować swój nowy program nagród za zgłoszone błędy. Wiele firm technologicznych decyduje się na takie rozwiązanie. Dzięki temu poznają luki w swoich systemach, zanim te zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców. Natomiast hakerzy mogą dzięki temu w pełni legalnie zarobić całkiem niezłe pieniądze, robiąc przy tym coś niezwykle pożytecznego. Źródła podają, że nagroda za błędy będzie koncentrować się na przeszłych i przyszłych urządzeniach mobilnych, jak również na nowym mobilnym systemie operacyjnym Harmony OS.

Zobacz też: Co wiemy o Galaxy S10 Lite? Podsumowujemy przecieki

Ruch przychodzi w czasie zwiększonej presji na Huawei w sprawie jego powiązań z rządem chińskim. Huawei oczywiście wszystkiemu zaprzecza i domaga się przedstawienia dowodów. Ich brak nie powstrzymał rządu federalnego przed nałożeniem sankcji i przeszkód w prowadzeniu działalności w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie to może więc mieć także kolejny, ukryty cel. Mianowicie pokazanie władzom państw oraz opinii publicznej, że Huawei jest gotowy na współprace hakerami i badaczami z całego świata. Oni natomiast byliby w stanie wykryć wszelkie furtki pozostawione dla chińskiego rządu. Tym samym gigant z Państwa Środka chce udowodnić, że niczego takiego w ich systemie nie ma, a sam nie obawia się kontroli.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy