Google Pixel

Smutny dzień dla posiadaczy pierwszych Pixeli. Google ogłasza koniec wsparcia

Newsy

W 2016 roku Google wydało pierwszy smartfon pod własną marką. To właśnie wtedy narodziła się seria Pixel, której czwarty reprezentant niedawno ujrzał światło dzienne. Niestety dzisiejszy dzień nie będzie zbyt dobry dla posiadaczy Pixeli z 2016 roku, bo Google ogłosiło, że nie będzie już wydawać dla nich aktualizacji.

Koniec aktualizacji dla Pixel i Pixel XL

Google Pixel

Wczoraj informowałem, że smartfony z serii Pixel dostały ważną aktualizację. Wszystkie, poza dwoma z 2016 roku. Teraz okazuje się, że wsparcie dla Pixela i Pixela XL po prostu się zakończyło. Ogłosił to sam gigant z Mountain View, jednak przyznał, że na otarcie łez wypuści jeszcze jedną, ostatnią aktualizację dla wymienionych urządzeń w przyszłym miesiącu.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Firefox obiecuje pozbyć się spamu w powiadomieniach do końca przyszłego roku

Grudniowe, a zarazem ostatnie uaktualnienie, ma być zlepkiem różnych aktualizacji, które zostały wcześniej udostępnione na nowsze Pixele. Choć decyzja o zakończeniu wsparcia dla tytułowych smartfonów z pewnością zasmuci ich posiadaczy, tak trzeba przyznać, że nie ma w tym nic dziwnego, bo seria Pixel pojawiła się przecież na rynku ponad 3 lata temu. Z racji na fakt, że Google dość niespodziewanie udostępniło Androida 10 na pierwsze Pixele, ich właściciele z pewnością będą mieli utrudnione zadanie w podjęciu decyzji o ewentualnej przesiadce na nowszy model. Mamy tu jakichś posiadaczy opisywanych smartfonów? Dajcie znać w komentarzach, czy planujecie z nimi jeszcze trochę zostać, czy może zastanawiacie się nad wymianą!

Źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x