W 2016 roku Google wydało pierwszy smartfon pod własną marką. To właśnie wtedy narodziła się seria Pixel, której czwarty reprezentant niedawno ujrzał światło dzienne. Niestety dzisiejszy dzień nie będzie zbyt dobry dla posiadaczy Pixeli z 2016 roku, bo Google ogłosiło, że nie będzie już wydawać dla nich aktualizacji.

Koniec aktualizacji dla Pixel i Pixel XL

Google Pixel

Wczoraj informowałem, że smartfony z serii Pixel dostały ważną aktualizację. Wszystkie, poza dwoma z 2016 roku. Teraz okazuje się, że wsparcie dla Pixela i Pixela XL po prostu się zakończyło. Ogłosił to sam gigant z Mountain View, jednak przyznał, że na otarcie łez wypuści jeszcze jedną, ostatnią aktualizację dla wymienionych urządzeń w przyszłym miesiącu.

Zobacz także: Firefox obiecuje pozbyć się spamu w powiadomieniach do końca przyszłego roku

Grudniowe, a zarazem ostatnie uaktualnienie, ma być zlepkiem różnych aktualizacji, które zostały wcześniej udostępnione na nowsze Pixele. Choć decyzja o zakończeniu wsparcia dla tytułowych smartfonów z pewnością zasmuci ich posiadaczy, tak trzeba przyznać, że nie ma w tym nic dziwnego, bo seria Pixel pojawiła się przecież na rynku ponad 3 lata temu. Z racji na fakt, że Google dość niespodziewanie udostępniło Androida 10 na pierwsze Pixele, ich właściciele z pewnością będą mieli utrudnione zadanie w podjęciu decyzji o ewentualnej przesiadce na nowszy model. Mamy tu jakichś posiadaczy opisywanych smartfonów? Dajcie znać w komentarzach, czy planujecie z nimi jeszcze trochę zostać, czy może zastanawiacie się nad wymianą!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.