Chiński dwurdzeniowiec z MIUI na pokładzie

Newsy

miui-phone1

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Marzeniem niejednego zaawansowanego użytkownika Androida byłoby zakupienie smartfonu wyposażonego w jeden z popularnych custom ROMów, jak na przykład CyanognenMod, z gwarancją stuprocentowej stabilności, obsługi wszystkich funkcji i częstych aktualizacji. Wygląda na to, że taką okazję dostaną chińscy konsumenci.

Urządzenie o orientalnej nazwie Xiaomi M1, które ma ukazać się na tamtejszym rynku w najbliższym czasie, będzie wyposażone w popularne oprogramowanie MIUI. Bazuje ono na otwartym kodzie źródłowym Androida, łączy w sobie część funkcji CM7, lecz wizualnie przypomina bardziej iOS niż to, co znamy z telefonów z zielonym robotem.

Co do samego urządzenia, to z zewnątrz wygląda ono na hybrydę SGS i iPhone 4. Dane techniczne są całkiem zachęcające, znajdziemy wśród nich między innymi dwurdzeniowy procesor Snapdragon o częstotliwości 1.2 GHz oraz czterocalowy ekran LCD FWVGA (480×854) produkowany przez Sharp. Brak niestety informacji dotyczących obsługiwanych sieci czy też pamięci urządzenia.

Jest to ciekawa inicjatywa i wielki sukces ekipy deweloperów tworzących MIUI. Skusilibyście się na taki smartfon?

źródło: pocketnow.com, MIUIandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x