Wyświetlacze LCD w 2019 roku

Najwydajniejsze smartfony w październiku według AnTuTu – flagowce i średniaki

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Walka na cyferki nadal trwa w świadomości niektórych odbiorców. Mimo że większość dzisiaj sprzedawanych urządzeń mobilnych bez problemu radzi sobie z większością zadań, tak nadal trzeba myśleć przyszłościowo. W końcu dzisiaj nie ma problemów z wydajnością, ale jak będzie za dwa lata lub trzy? Warto myśleć na zapas, a w tym poniekąd pomaga AnTuTu i ich miesięczne rankingi najwydajniejszych smartfonów. W ramach październikowej odsłony dzielimy wyniki na dwa segmenty – flagowce i średniaki.

AnTuTu publikuje listę najwydajniejszych smartfonów w październiku

najwydajniejsze smartfony antutu pazdziernik

Naturalnie zacznijmy od tych najlepszych, gdzie na pierwszym miejscu plasuje się Vivo NEX 3 5G, czyli pierwszy smartfon z wyświetlaczem-wodospadem. Na drugim miejscu ponownie Vivo, ale już w ramach submarki iQOO i z modelem iQOO Pro 5G. Kolejne dwa miejsca należą do serii OnePlus 7T, gdzie teoretycznie słabszy model jest wyżej od OnePlus 7T Pro, ale to wszystko wynika z niższej rozdzielczości wyświetlacza. Dopiero na piątym miejscu pojawia się reprezentant spoza rodziny BBK Electronics i jest nim Asus ROG Phone II – tego smartfona dla graczy po prostu nie mogło zabraknąć. W dalszej kolejności znajdziecie: Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Black Shark 2 Pro, Realme X2 Pro, Meizu 16s Pro i Redmi K20 Pro Premium.

najwydajniejsze smartfony antutu pazdziernik sredniak

Tymczasem na rynku średniaków mamy do czynienia z dominacją Honora, który zajmuje pierwsze trzy lokaty. Tuż za podium znalazł się lubiany Redmi Note 8 Pro, aby następne miejsca zostały zdominowane przez BBK Electronics oraz kolejne modele Redmi. W tym zestawieniu widać wyraźny podział na zastosowany układ obliczeniowy – od góry rządzi Kirin 810, Snapdragon 730(G) i Snapdragon 710 (712). Oczywiście na drugie miejsce wcisnął się MediaTek Helio G90T.

Zobacz też: Sortowanie albumów trafia do Zdjęć Google.

Powyższe pomiary zostały wykonane w październiku w AnTuTu V8. Naturalnie można mieć nadal pewne obiekcje, co do tego programu, jak i samej metodyki wyznaczania wydajności urządzenia. Jednak jakby nie patrzeć, to bez stwierdzonego oszukiwania jest to swego rodzaju punkt zaczepienia, który można uwzględniać w doborze swojego przyszłego smartfona, ale z pewnością nie można go brać za pewnik.

Źródło: GSM Arena, AnTuTu

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy