samsung galaxy notepro 12.2

 

Podążanie za jak największą ilością pikseli na wyświetlaczu wciąż trwa. Znamy już smartfony z wyświetlaczami QHD, a więc 2560×1440 (Vivo Xplay 3S, LG G3), ale coraz wyższe rozdzielczości bardziej powinny wkomponować się w tablety. Tak też najprawdopodobniej będzie za sprawą inicjatywy Samsunga.

 

Obecnie czekamy na premierę dwóch tabletów Koreańczyków, które mają prezentować obraz właśnie w rozdzielczości znanej z obecnego flagowego modelu LG. Będą to oczywiście modele Galaxy Tab S z wyświetlaczami 8,4-cala oraz 10,5-cala. To jednak nie koniec, gdyż wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że następnym punktem do wykonania jest wprowadzenie rozdzielczości 4K (3840×2160). To niejako już się stało na prezentacji Qualcomma, który pokazywał zalety technologii LTE pozwalającej na transmisję filmu HD (1280×720), a w tym celu użyty został tablet Samsunga z 12-calowym wyświetlaczem prezentującym obraz w rozdzielczości 4K. Dodatkowe informacje dotyczące tego urządzenia ograniczają się do układu Qualcomma w postaci Snapdragona 801 oraz nazwy Galaxy NotePRO 12.2.

 

Premiera tego urządzenia najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec ostatniego kwartału, ale Samsung zapowiadał takie wyświetlacze dopiero na następny rok. Za to niedługo bardzo możliwe, że poznamy tablety z serii Galaxy Tab S. Może to nastąpić już 12 czerwca.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.