tablet google projekt tango tegra k1 nvidia

 

W ostatnim tygodniu drugiego miesiąca bieżącego roku Google przedstawiło projekt Tango, którego głównym zadaniem jest zabawa rzeczywistością rozszerzoną i bynajmniej nie chodzi o okulary Glass. Celem kilkuset inżynierów jest stworzenie mobilnego urządzenia mogącego tworzyć przestrzenne mapy pomieszczeń ze wszelkimi pomiarami.

 

Z początku mówiono jedynie o stworzeniu smartfona na bazie projektu Tango jednak właśnie do testerów trafił również bardzo interesujący tablet. Konieczność przetwarzania ogromnej ilości danych (graficznych, metrycznych) sprawia, że wydajność takiego urządzenia musi być ogromna. W takim razie nie dziwne, że Google postanowiło wykorzystać układ Tegra K1 (podobnie jak Xioami MiPad), który obecnie należy do najwydajniejszych. Dodatkowo tenże tablet posiada 7-calowy wyświetlacz o nieznanej nam rozdzielczości, 4 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Oczywiście nie mogło zabraknąć modułu aparatu wykorzystującego technikę mocap oraz czujnika pozwalającego mierzyć „głębię” zdjęcia.

 

Na deser pozostało wspomnieć o obecnej cenie tego urządzenia. Jako, że jest to tablet z małym wyświetlaczem to nie powinna być ona wysoka. Jednak dodając do tego niemalże najlepszą stosowaną obecnie specyfikację, multum pamięci oraz najnowszą technologię tworzenia rozszerzonej rzeczywistości to po zsumowaniu tego otrzymujemy 3100 złotych. Jeżeli ten tablet pojawi się w sprzedaży to z pewnością cena będzie jeszcze większa.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.