Tryb skupienia w MIUI

Tryb skupienia w MIUI pozwoli nam odpocząć od smartfona

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Smartfony to najbardziej wszechstronne urządzenia, jakie zwykle mamy pod ręką. Niesie to ze sobą masę zalet. Nie jest jednak pozbawione także wad. Często nadmiar możliwości, czy powiadomień jedynie nas rozprasza. Szczególnie w sytuacjach, kiedy wymagane jest przede wszystkim skupienie. Oczywiście przesiadka na proste telefony nie ma tutaj większego sensu. Zwłaszcza że coraz więcej producentów decyduje się na dodanie specjalnego trybu wyłączającego zaawansowane funkcje na określony czas.

Tryb skupienia w MIUI

Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi, które planuje dodać tryb skupienia do swojej nakładki MIUI. Pozwoli on na wybór spośród pięciu różnych ustawień czasowych. Można więc wyłączyć wszystkie opcje na 20 minut, 30 minut, 45 minut, 60 minut lub 90 minut. W tym czasie telefon nie będzie nadawał się do użytku. Powinno tak pozostać nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia. Nie wiadomo kiedy trafi on do smartfonów oraz czy dostaną go wszystkie modele dostępne na rynku. Myślę jednak, że bezpiecznie można założyć, że będzie on dostępny dla wszystkich smartfonów z MIUI 11.

Zobacz też: Niespodzianka – ZenFone 6 dostaje aktualizację do Androida 10!

Warto przypomnieć, że Google uczyniło podobną funkcję obowiązkową dla wszystkich urządzeń sprzedawanych po 3 września z systemem Android Pie lub Android 10 z usługami Google.  Producenci są zobowiązani do zintegrowania aplikacji Google Digital Wellbeing lub opracowania własnej, dostosowanej do określonych wymagań. Zasada ta ma również zastosowanie do urządzeń, które po wyżej wymienionej dacie zostaną zaktualizowane do systemu Android 9 Pie lub Android 10.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy