AmazonLogoWczoraj mój redakcyjny Kolega uraczył Was obszernym artykułem traktującym o amerykańskiej grupie wydawniczej, która planuje wprowadzić swój własny tablet. Teraz dowiadujemy się o plotkach, jakoby słynny sklep internetowy pragnął zrobić dokładnie to samo. 

Jak donosi nam Wall Street Journal, powołując się na wiarygodne źródła, tablet sygnowany logiem Amazon to kwestia czasu. Już teraz firma mocno rywalizuje z Apple na wielu frontach; stworzyli swoją alternatywę dla iTunes, serwis filmów na żądanie, a także Amazon App Store, za którego nazwę firma z Cupertino wytoczyła proces. Zwieńczeniem tych potyczek ma być wprowadzenie na rynek rywala dla iPada.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Maszynka od Amazon ma posiadać w przybliżeniu 9″ ekran, zaś jego produkcja będzie prowadzona w fabrykach w Azji. W przeciwieństwie do tabletu z jabłkiem na obudowie, projekt sieciowego sprzedawcy nie posiada kamery, co więcej różne źródła wspominają o wyposażeniu go w czterordzeniową Tegrę 3. Oczywiście urządzenie w pełni współpracowałoby z wymionymi wyżej usługami, a także z oferowaną przez Amazon Chmurą. Całość miałaby oczywiście zostać oparta o Google Android

Według źródeł plany wypuszczenia na rynek owego urządzenia mają być gotowe jeszcze przed październikiem, dlatego wysoce prawdopodobnym jest, iż o sprawie usłyszymy w przeciągu najbliższych tygodni. Zastrzegam tylko, że wszystkie powyższe informacje powinno traktować się jako plotki. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy w tym szaleństwie jest metoda?

źródło: Wall Street Journal Online, phandroid, androidcommunity

Michał Mynarski