Oppo Ericsson laboratorium 5G

OPPO i Ericsson łączą siły w pracach nad 5G

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ericsson jest jedną z najważniejszych firm na świecie, jeśli chodzi o rozwój technologii sieci komórkowej. Przy okazji jest także jednym z czołowych dostawców infrastruktury do budowy sieci. Oznacza to, że zna wszelkie problemy związane z sieciami nowych generacji nie tylko z teoretycznego, ale i praktycznego punktu widzenia. Przy okazji w przeciwieństwie do chińskich marek jak ZTE i Huawei nie jest producentem smartfonów. Kolejną zaletą szwedzkiej firmy jest to, że nie jest uwikłana w konflikt z USA. To czynią z firmy idealnego kandydata do współpracy.

Oppo i Ericsson zakładają laboratorium 5G

Oppo Ericsson laboratorium 5G

Z tego założenia musiało wyjść także Oppo. Jest to jeden z najmocniej zaangażowanych w rozwój sieci 5G producentów smartfonów. Dobrymi przykładami na potwierdzenie tych słów są pierwszy na świecie hotel 5G stworzony przez producenta oraz chęć zaprezentowania pierwszego telefonu z modemem sieci najnowszej generacji zintegrowanym z procesorem. Mamy więc tutaj do czynienia ze współpracą dwóch firm, z których każda wnosi dużo wiedzy i doświadczenia. W ramach współpracy obydwie marki założyły wspólne laboratorium do prac nad rozwojem sieci 5G.

Zobacz też: Co wiemy o Galaxy S10 Lite? Podsumowujemy przecieki

Oppo wydało w tej sprawie następujące oświadczenie:

Jesteśmy bardzo podekscytowani z uruchomienia Laboratorium 5G wspólnie z firmą Ericsson. Ta inicjatywa połączy wszystkie dokonania Ericssona w zakresie sieci 5G, jej infrastruktury oraz globalnych kanałów operatorskich, z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną OPPO w zakresie opracowywania standardów 5G, technologii, produktów i scenariuszy zastosowań. Będziemy wspólnie pracować, aby sprostać wyzwaniom i wykorzystać wszystkie możliwości, jakie czekają nas w erze 5G, w celu zapewnienia lepszych produktów i doświadczeń dla konsumentów na całym świecie.

—  Andy WU, Vice President i President of Software Engineering w OPPO

W podobnym tonie wypowiedział się jeden z czołowych pracowników Ericssona:

Ta współpraca ma strategiczne znaczenie zarówno dla Ericssona, jak i OPPO. Przyczyni się to do zróżnicowania otoczenia 5G i skorzysta z elastyczności i zwinności obu firm w zakresie wprowadzania na rynek nowych zastosowań i wartości dla klientów.

— powiedział Luca Orsini, Vice President i Head of Networks dla regionu MNEA w Ericsson.

Źródło: Oppo

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy