nokia x 123123

 

Nokia oficjalnie została przejęta przez Microsoft. Już nie ma co do tego wątpliwości, ale jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądała sprawa z nazewnictwem. Jednak najprawdopodobniej już niedługo sprawa zostanie rozwiązana za sprawą prezentacji nowego smartfonu pracującego pod kontrolą Androida.

 

Jakiś czas temu w Sieci pojawił się tajemniczy model fińskiej firmy pracujący na najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym. Według wszelkich plotek będzie to model X2 (nie mylić z telefonem z 2010 roku) z pozoru niewiele różniący się od serii X. Wciąż we wnętrznościach znajdziemy układ Snapdragon 200, a dodatkowo towarzyszyć mu będzie 1 GB RAM. Android będzie prezentowany na 4,3-calowym wyświetlaczu (800×480), a użytkownik do dyspozycji będzie miał 4 GB wbudowanej pamięci. Kolejna zmiana będzie dotyczyć dodania kolejnego klawisza dotykowego i tak oto obok „wstecz” pojawi się przycisk „home”. Mimo wszystko wśród plotek pojawiają się informacje o tym, że model ten będzie miał preinstalowane dwa systemy operacyjne i tym samym obok Androida może pojawić się Windows Phone.

 

Stosunkowo wiarygodne źródła podają, że ten zapewne tani smartfon oficjalnie pojawi się na świecie jeszcze w tym miesiącu, ale konkretna data nie została określona, a Nokia (Microsoft) wciąż milczy.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.