ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Twórcy aplikacji narzekają na problemy z wyszukiwarką w Android Market

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

android-market-problem
Inżynierowie Google nieustannie pracują nad udoskonaleniem usługi Android Market. Celem jest zapewnienie twórcom aplikacji możliwie jak największych przychodów i ułatwienie użytkownikom korzystania ze sklepu z aplikacjami. Programiści nie są jednak zadowoleni z ostatnich zmian.

Jednym z najbardziej problematycznych elementów usługi Android Marketu jest wyszukiwarka. Inżynierowie starają się, aby wyniki wyszukiwania pojawiały się możliwie jak najszybciej i jednocześnie były jak najbardziej trafne. Ostatnie zmiany wprowadziły jednak spore zamieszanie, co przełożyło się na niezadowolenie ze strony deweloperów.

Zdaniem twórców gier i aplikacji, które znajdują się w Android Markecie, nowy algorytm wyszukiwarki działa niepoprawnie. Objawia się to bardzo dziwnymi zachowaniami – np. podanie pełnej i poprawnej nazwy danego programu wcale nie oznacza, że będzie on znajdował się na jednej z pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania. Niektórzy uważają, że czasami ich aplikacji w ogóle nie można znaleźć pomimo tego, że są dostępne.

Największe niezadowolenie pojawia się w przypadku firm, które stworzyły płatne aplikacje – niepoprawnie działająca wyszukiwarka bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie zysków. Tego typu sytuacje działają bardzo niekorzystnie na wizerunek Androida. Utrzymanie aktualnego trendu liczby aktywowanych urządzeń z tym systemem wymaga zapewnienia programistom odpowiednich warunków i możliwości. Bez tego nie powstaną kolejne aplikacje, a to znacząco przekłada się na atrakcyjność Androida.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że przydarzyła się firmie Google, która zatrudnia najlepszych programistów i inżynierów, oferując jednocześnie najpopularniejszą i najlepszą wyszukiwarkę internetową. Okazuje się jednak, że nawet tak doświadczonej firmie zdarzają się różnego rodzaju wpadki.

źródło: Android Market Help

Sprawdź najnowsze wpisy