nokia 7 2 hmd global bootloader

Miało być tak pięknie… Nokia 7.2 utraci możliwość odblokowania bootloadera

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Niecały tydzień temu informowaliśmy Was o tym, że HMD Global poszło po rozum do głowy i zmieniło swoją decyzję dotyczącą blokowania bootloaderów. Wiele osób w tym momencie na nowo zainteresowało się smartfonami Nokii, a szczególną Nokią 7.2, która jako pierwsza miała być tego typu modelem, co potwierdzały egzemplarze, które trafiły do osób, zajmujących się nieoficjalnymi modyfikacjami. Jednak w tamtym tekście wyraźnie zaznaczyłem, żeby bez oficjalnego komentarza Nokii przedwcześnie się nie cieszyć i… niestety, ale miałem rację. Firma postanowiła zabrać głos w sprawie, który wyjaśnia, że to po prostu pomyłka.

Nokia 7.2 jednak bez możliwości odblokowania bootloadera

Najnowsze stanowisko HMD Global mówi wprost, że polityka firmy się nie zmienia i nadal pozostają przeciwni odblokowywaniu bootloaderów. Przypadek Nokii 7.2, a jak się później okazało, to i Nokii 6.2 to pomyłka, która zostanie naprawiona aktualizacją OTA. Mało tego, Finowie w tym samym komunikacie przypominają, że odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji. Wniosek z tego jest jeden, czyli jeśli chcecie móc modyfikować swoje modele najprościej, jak się tylko da, to wstrzymajcie się z wgrywaniem nowej wersji oprogramowania. Specjaliści na pewno znajdą odpowiednie obejście na całą sytuację, a przynajmniej miejmy taką nadzieję.

Zobacz też: WhatsApp z odblokowywaniem za pomocą odcisków palców.

W ten sposób wracamy do rzeczywistości, w której Nokia to ten wróg wszelkich modyfikacji. Finowie, zresztą niejedyni, niechętnie podchodzą do zmian w oprogramowaniach. Oczywiście potencjalni odbiorcy, do których chce trafić HMD Global, to zdecydowanie inna grupa konsumentów, aniżeli fani Lineage OS i innych Custom ROM-ów.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy