lg g watch snapdragon 400

 

Dzisiaj przedstawiłem Wam wygląd aplikacji, które będą dostępne na Android Wear, a więc projekcie Google przeznaczonym do tworzenia między innymi smartwatchy. Dwóch reprezentantów już znamy – są nimi oczywiście Motorola Moto 360 oraz LG G Watch. Ten ostatni ma przed nami już coraz mniej tajemnic.

 

Dotychczas poszczególne szczegóły dotyczące powyższych inteligentnych zegarków docierały do nas bezpośrednio od producentów, co od razu dawało nam 100% pewność, że tak właśnie będzie i po oficjalnej premierze. Teraz jednak w Sieci znalazło się oprogramowanie z G Watcha ujawniając na samym początku taką oto animację, która będzie nas witać po włączeniu smartwatcha LG:

 

 

Dodatkowo zaglądając do pliku build.prop poznaliśmy serce koreańskiego zegarka. Będzie nim układ Qualcomma w postaci Snapdragona 400, którego taktowanie zostanie skręcone do 787 MHz w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Do tego dochodzi ujawniona wcześniej ilość pamięci RAM, która również nie będzie oszałamiająca: 512 MB. Na koniec sam system został oznaczony jako Android 4.4W, co jak nie trudno się domyślić oznacza przerobionego KitKata pod projekt Android Wear.

 

Premiera? Przyszły miesiąc. Cena? Około 800 złotych. Opłacalność? Przekonamy się dopiero, gdy LG G Watch pojawi się na rynku razem z ofensywą na rynku smartwatchy kierowaną przez Google.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.