Pojawiły się doniesienia, że Samsung odchodzi od projektowania niestandardowych rdzeni CPU dla swoich procesorów Exynos. Z tego też powodu miał zwolnić cały zespół odpowiedzialny za projekt w Centrum Badań i Rozwoju w Austin. Firma potwierdziła tę wiadomość w liście WARN, złożonym w Komisji Pracowników w Teksasie. Zgodnie z listem producent zamyka projekt CPU w swoim Austin Research Center i zwolni 290 pracowników ze skutkiem od 31 grudnia.

Exynos bez rdzeni Samsunga

Exynos bez rdzeni Samsunga

List WARN zawiera informację, że zwolnienia będą miały wpływ na Advanced Computer Lab w San Jose, w Kalifornii. Jednak nie jest jasne, ile z 290 zwolnień będzie to stanowić. Michele Glaze, rzecznik Samsung Austin, obiecał, że zwolnienia nie wpłyną na zakład produkcyjny Austin, który zatrudnia około 3000 osób.

Wszystkich pracowników traktujemy z szacunkiem. Wszyscy oni otrzymali odpowiednie pakiety i wyprzedzające zawiadomienie. To jest bardzo trudne. Ludzie zawsze zastanawiają się, czy dobrze ich traktowano. I tak się stało. Szkoda, że tracą pracę, ale opiera się to na fakcie, że zawsze oceniamy naszą działalność.

— powiedział Glaze.

Zobacz też: Zdjęcia Google z sortowaniem albumów – nareszcie!

Żeby było jasne, Samsung nie wspomniał oficjalnie, że zaprzestaje rozwoju autorskich rdzeni CPU. Jedna jest to naturalny wniosek, jaki można wyciągnąć z tego posunięcia. Wydaje się, że rdzenie M5 Mongoose w niedawno ogłoszonym Exynos 990 będą ostatnimi takimi konstrukcjami od Samsunga i że firma będzie licencjonować projekty ARM w przyszłości. Istnieją również doniesienia, że koreańska firma będzie współpracowała z ARM w zakresie rdzeni półstomowych, ale jeszcze nic nie zostało potwierdzone. Przeprowadzka Samsunga w Austin również nie wydaje się mieć wpływu na niedawną współpracę firmy z AMD w zakresie projektowania procesorów graficznych.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.