Samsung Exynos 2200 oficjalnie

AMD chce, żeby Radeon był wszędzie – również w smartfonach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

AMD ma obecnie wyłączność na produkcję układów graficznych dla konsol stacjonarnych. Zarówno PlayStation, jak i Xbox następnej generacji będą się opierać na układach czerwonych. Firma nie zamierza jednak poprzestać jedynie na konsolach i komputerach osobistych. Jej ambicje są naprawdę olbrzymie i obejmują pokaźną liczbę zastosowań, w których chce widzieć swoje układy.

Radeon będzie wszędzie

Radeon będzie wszędzie

Prezes AMD przyznała, że celem jest umieszczenie układów graficznych Radeon wszędzie.

Chcemy, aby grafika Radeon była wszędzie. Wszędzie oznacza to w centrum danych, w grach, w komputerach, na konsolach, a także w telefonach komórkowych. Samsung, jako nasz partner w dziedzinie grafiki — to zarówno szansa na uzyskanie licencji, jak i szansa na rozwój, gdzie wspólnie optymalizujemy naszą grafikę Radeon dla aplikacji o niższej mocy. Ponownie, jest to jeden z tych obszarów, w których architektura obejmująca wszystkie te segmenty produktów jest dobra dla programistów i dobra dla architektury.

Rzeczywiście, jeśli weźmie się pod uwagę, że technologia firmy pojawia się już w konsolach PlayStation i Xbox, a także w nadchodzącym sprzęcie Google Stadia. Jedynie Nintendo Switch pozostaje jedyną platformą do gier związaną wyłącznie z firmą NVIDIA.

Zobacz też: Microsoft szykuje nową aplikację Office – Excel, Word i reszta w jednym miejscu

Uważamy, że Samsung jest świetnym partnerem. Z pewnością zna się na produkcji układów elektronicznych. Wykonaliśmy już tam niektóre procesory graficzne i będziemy przyglądać się możliwościom w miarę rozwoju sytuacji. Myślę, że wielką zaletą tego rozwiązania jest bogaty ekosystem, niezależnie od tego, czy mówimy o TSMC, czy o Samsungu. 

Jeśli zaś chodzi o wszędobylstwo, to producent nie rzuca słów na wiatr. Poza konsolami układy Radeon mają trafić także do smartfonów Samsunga. Dodatkowo AMD bierze czynny udział w dość niszowych projektach skupionych na kieszonsolkach opartych na Windowsie. Dlatego też Smach Z oraz GPD Win Max będą oparte na układach czerwonych. Mimo że GPD ma za sobą lata współpracy z Intelem w produkowaniu swoich UMPC.

Źródło: wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy